Ujście: Miasto bez policji? Burmistrz protestuje

  Ujście: Miasto bez policji? Burmistrz protestuje

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nie będzie posterunku policji w Ujściu? Plany reorganizacji funkcjonowania w powiecie pilskim wprowadzane przez nową komendant policji w Pile zbulwersowały szefa gminy w Ujściu.
  - Nikt nam o planowanych zmianach nie powiedział. Doszły do nas informacje, że posterunek ma być likwidowany. Nie zgadzam się na to. Ujście nie może zostać bez policji! - grzmi Henryk Kazana.

  Niedługo po tym, gdy burmistrz o planowanych zmianach się dowiedział sporządził długi "list protestacyjny", w którym przeciwko likwidacji posterunku wyraził swój ostry sprzeciw. Pismo trafiło do parlamentarzystów z regionu pilskiego, komendy powiatowej w Pile i wojewódzkiej w Poznaniu.

  Położenie Ujścia jest specyficzne. Od strony Piły można dojechać tylko przez most na Noteci, każde zdarzenie na nim może odciąć dojazd do miasta, również dla policji" - czytamy m.in. w liście.

  - Próbowałem skontaktować się z komendantem wojewódzkim. Przez kilka dni nie udało się jednak mi z nim porozmawiać choćby przez chwilę - tłumaczy.

  Burmistrz do komendant pilskiej policji ma pretensje przede wszystkim dlatego, że planowanych zmian z ujskim Ratuszem nie skonsultowała.

  - Pani komendant jest świeżo na stanowisku w Pile, chce przypodobać się przełożonym w Poznaniu - mówi wprost Henryk Kazana.

  - Są plany reorganizacji, nie likwidacji posterunku. Póki nie zostaną zatwierdzone przez komendanta wojewódzkiego, mówienie o nich szczegółowo mija się z celem - wyjaśnia Tomasz Wojciechowski, rzecznik pilskiej policji. - Wszelkie działania podejmowane są w celu skuteczniejszego działania policji w całym powiecie - dodaje.

  Nieoficjalnie wiadomo, że z posterunku z Ujścia zniknąć mają oficerowie operacyjni - śledczy. Prewencja ma pozostać na swoim miejscu. Może alarm został więc podniesiony przedwcześnie?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo