Poznań: Platforma chce, by ujawniono audyt stadionu

  Poznań: Platforma chce, by ujawniono audyt stadionu

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Na stadion przy Bułgarskiej miasto wydało ponad 700 mln zł - mówi doktor Piotr Nycz, odpowiedzialny w poznańskiej Platformie za sprawy ochrony zdrowia. - Tymczasem wybudowanie nowego szpitala pediatryczno-położniczego oraz Zachodniego Centrum Chorób Serca i Naczyń wraz z wyposażeniem kosztowałoby 650 tys. złotych.
  Stadion jest nie tylko drogi, ale ciągle trzeba na nim coś poprawiać.

  - Już po raz piąty słyszymy o konieczności wymiany murawy - podkreśla Filip Kaczmarek, europoseł PO. I przypomina, że jakiś czas temu poznańska delegacja udała się do RPA. Tam przed mistrzostwami także mieli kłopoty z trawą. Przedstawiciele Poznania chcieli m.in. sprawdzić, jak tam poradzono sobie z tym problemem. - Widocznie wniosków z tamtej lekcji nie wyciągnięto, bo ciągle musimy wymieniać murawę - dodaje Kaczmarek.

  Płyta była już wymienia cztery razy. Ostatnio w połowie października. Teraz okazuje się, że jej stan jest zły i znów trzeba ponowić operację. A każda wymiana to koszt kilkuset tysięcy złotych.

  - Jednak trawa to nie jedyny problem na stadionie - twierdzi Kaczmarek. I dodaje: - Nie można wykluczyć, że tam nie doszło do przestępstwa.

  Dlatego zaapelował do prezydenta Poznania o ujawnienie wyników audytu wewnętrznego przeprowadzonego na stadionie. - Skoro jest to tak duża inwestycja, to nie tylko kibice, ale przede wszystkim podatnicy mają prawo wiedzieć, jak zostały wydane publiczne pieniądze - uważa Kaczmarek. - Osoby, które popełniły błędy, powinny ponieść odpowiedzialność.
  Marek Sternalski, szef klubu radnych Platformy twierdzi, że radni mimo usilnych starań audytu nie otrzymali.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  07

  gold (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  g v jakie to zdarzenia może wymienimy informacje lub podaj kontakt

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  07

  gold (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Pani redaktor od opisywana śmierdzących tematów oczyszczalni ścieków w gminie Czerwonak zastała chyba awansowana i zajęła się opisywaniem kryminalnych spraw pani redaktor jak to grożnie brzmi trawa...rozwiń całość

  Pani redaktor od opisywana śmierdzących tematów oczyszczalni ścieków w gminie Czerwonak zastała chyba awansowana i zajęła się opisywaniem kryminalnych spraw pani redaktor jak to grożnie brzmi trawa nie rośnie na stadionie kolejorza to jest chyba przestępstwo gratuluje takich wywiadów i takich artykułów ten wywiad to brzmi jak kryminał z górnej półki takiego scenariusza to nie napisał by nawet Alfred Hitchcockzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  g

  v (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  znam więcej zdarzeń wymagających ujawnienia. Wszystkie spółki miejskie to wielki przekręt.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo