Wielkopolska: "Objazdowy" stadion na Euro 2012 w dziesięciu...

  Wielkopolska: "Objazdowy" stadion na Euro 2012 w dziesięciu miastach

  Maciej Łosiak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zwiedzający wewnątrz pawilonu będą mogli m.in. zobaczyć na dużych monitorach film o budowie stadionu

  Zwiedzający wewnątrz pawilonu będą mogli m.in. zobaczyć na dużych monitorach film o budowie stadionu ©wizualizacja mcs

  By poczuć choć trochę, jaka atmosfera panuje na trybunach jednej z aren piłkarskich mistrzostw Europy 2012, wcale nie trzeba przyjeżdżać do Poznania. Od kwietnia w dziesięciu miastach Wielkopolski będzie pokazywana niezwykła wystawa promująca Stadion Miejski.
  Zwiedzający wewnątrz pawilonu będą mogli m.in. zobaczyć na dużych monitorach film o budowie stadionu

  Zwiedzający wewnątrz pawilonu będą mogli m.in. zobaczyć na dużych monitorach film o budowie stadionu ©wizualizacja mcs

  - To, co będzie wyróżniać naszą ekspozycję, to pawilon. Projekt zakłada, że zostanie on pokryty membraną, tak by jak najbardziej przypominał kształtem stadion w Poznaniu - mówi Magdalena Bień z Outline Media, zajmująca się przygotowaniem wystawy, której inicjatorem jest firma MCS. - Wewnątrz posadzki zostaną przykryte sztuczną trawą. Na ścianach będzie nadruk widoku trybun. W środku stanie podświetlona makieta stadionu oraz dwa duże monitory, gdzie emitowane będą filmy o budowie kompleksu.

  Pomysłodawcy chcą stworzyć dla odwiedzających wrażenie przebywania na samym obiekcie. Objazdowa ekspozycja pokazana zostanie w 10 miastach Wielkopolski: we Wrześni, Pile, Gnieźnie, Kole, Turku, Środzie Wielkopolskiej, Opalenicy, Śremie, Kępnie. Zobaczą ją także poznaniacy.
  Miejscem wystawy będą przestrzenie publiczne najczęściej odwiedzane i najbardziej popularne w danym mieście, takie jak: rynki staromiejskie, punkty przed charakterystycznymi obiektami sportowymi itp.

  - Naszym celem jest promocja budowy Stadionu Miejskiego, a przez to również samego Poznania. Chcemy zaprezentować się wszystkim Polakom jako pierwsi, którym udało się ukończyć swój stadion na Euro 2012. Mamy nadzieję, że taka aranżacja wraz z elementami ekspozycji zaciekawi każdego z oglądających na tyle, aby będąc w Poznaniu odwiedził również stadion - dodaje Magdalena Bień.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo