Poznań: Wolontariusze na Euro 2012 będą mieli swój portal...

  Poznań: Wolontariusze na Euro 2012 będą mieli swój portal internetowy

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wolontariusze będą mieli takie same stroje jak podczas konferencji klimatycznej w Poznaniu w 2009 r.

  Wolontariusze będą mieli takie same stroje jak podczas konferencji klimatycznej w Poznaniu w 2009 r. ©Sławomir Seidler

  W tym tygodniu rozpoczął się przetarg na portal internetowy Wolontariat 2012. Zwycięzca zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Część informacyjna portalu wystartuje z początkiem marca. - Strona umożliwi wszystkim miastom gospodarzom UEFA Euro 2012 przeprowadzenie sprawnej, wspólnej rekrutacji wolontariuszy - tłumaczy Waldemar Rembas z zespołu ds. szkolenia i organizacji wolontariatu.
  Wolontariusze będą mieli takie same stroje jak podczas konferencji klimatycznej w Poznaniu w 2009 r.

  Wolontariusze będą mieli takie same stroje jak podczas konferencji klimatycznej w Poznaniu w 2009 r. ©Sławomir Seidler

  Portal będzie składał się z trzech części: informacyjnej, rekrutacyjnej i szkoleniowej. W dziale "rekrutacja" kandydaci na wolontariuszy znajdą wniosek, który po wypełnieniu znajdzie się w bazie danych.

  - Elektroniczna rekrutacja ułatwi nam pracę. Łatwiej będzie wyszukać osoby posługujące się na przykład językiem greckim - mówi Waldemar Rembas.

  Poznań chce zaangażować do pomocy 600 wolontariuszy. W sumie wszystkie miasta, w których rozegrane będą mecze, potrzebują około trzech tysięcy takich osób.

  - Wolontariusze będą potrzebni na lotniskach, dworcach kolejowych, ulicach miast, na drogach prowadzących na stadiony, w strefach kibica, w miejscach zapewniających opiekę medyczną - wymienia Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, kierownik zespołu koordynującego wolontariatem na Euro. - Ich zadaniem będzie udzielanie informacji i pomoc w poruszaniu się po mieście.

  Teraz przygotowywane są projekty strojów dla wolontariuszy tak, by we wszystkich miastach wyglądali tak samo.

  Aby zostać wolontariuszem podczas mistrzostw, trzeba będzie mieć skończone 18 lat i znać dwa języki obce, w tym angielski w stopniu komunikatywnym. Nabór odbędzie się jesienią. Chętni wezmą udział w szkoleniu opartym na e-learningu, wykładach i zajęciach praktycznych. Jego program zapewni im umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, udzielania pierwszej pomocy i znajomości systemu bezpieczeństwa. Wolontariusze wezmą udział w zajęciach dotyczących umiejętności bycia liderem i obsługi gości oraz zapewniających znajomość topografii miasta, oferty kulturalno-rozrywkowej, komunikacji publicznej.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zwolnić Smudę?

  mieczysław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 18

  Smuda, Smuda chyba Ci się nie uda. Czy selekcjoner powinien zrezygnować? http://www.sportsukc...z-podziekujemy-

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo