Kotlin: Keczupy zostały sprzedane

  Kotlin: Keczupy zostały sprzedane

  Kamil Bachorz

  Agros-Nova Sp. Z o.o. do której należą marki Tarczyn, Łowicz czy Fortuna sprzedała zakład w Kotlinie (pow. jarociński). Razem z majątkiem pozbyła się także udziałów w Elbro Sp. z o.o. Nowym właścicielem fabryki został Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw (ZPOW) "Kotlin" Sp. z o.o. Krzysztofa i Piotra Grzegorczyków, właścicieli Przetwórni Owoców i Warzyw "Fructon" z Kalisza.
  Kotlin: Keczupy zostały sprzedane

  ©Zakłady Kotlin

  - Realizacja tych celów w segmencie produktów mrożonych, wymagałaby aktywnego uczestnictwa w procesach konsolidacji rynku, które już się rozpoczęły, i znaczących inwestycji. A my wyznaczyliśmy sobie inne priorytety - podkreśla Marek Sypek, Prezes Zarządu Agros-Nova. - Koncentrujemy się na kluczowych dla naszego biznesu segmentach rynkowych, mieszczących się w obrębie przetwórstwa owocowo-warzywnego. W tym obszarze jesteśmy niekwestionowanym ekspertem i liderem, i mamy naprawdę silne marki. Tu planujemy znaczące inwestycje, uwzględniające też plany akwizycyjne.

  Strategiczna decyzja o sprzedaży Elbro musiała oznaczać również zbycie majątku w Kotlinie, gdzie produkowane są pyzy i pierogi Elbro - dodaje.


  Nowym właścicielem budynków oraz marki Elbro został Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw (ZPOW) "Kotlin" Sp. z o.o. Krzysztofa i Piotra Grzegorczyków. - Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie, którego efektem jest dzisiejsza umowa - podkreśla Piotr Grzegorzczyk. Nowy właściciel zapewnia, że na sprzedaży zyskają nie tylko obydwie firmy, ale także pracownicy kotlińskiego zakładu i miejscowi rolnicy - Fructon, największa spośród naszych firm, rozwija się i zdobywa nowych odbiorców oraz nowe zlecenia produkcyjne, dlatego - mimo że na ok. 450 ha sami uprawiamy od lat owoce i warzywa w ramach Hodowli Roślin Ogrodniczych "Kamień" - potrzebujemy też zewnętrznych dostawców surowców i infrastruktury przetwórczej. - dodaje Grzegorzczyk.

  Niewykluczone, że marka Elbro, której stał się razem bratem właścicielami będzie bardziej rozpoznawana, gdyż zostanie poszerzona o kolejne produkty - W naszych planach rozwoju ważną rolę będzie odgrywała marka Elbro, która jest rozpoznawalna i ma mocną, trzecią pozycję w segmencie produktów mrożonych na bazie mąki i ziemniaka. Będziemy się zastanawiali nad rozszerzeniem jej na inne kategorie - mówi współwłaściciel ZPOW Kotlin oraz Fructonu.

  W Kotlinie Agros-Nova wytwarzała do tej pory przecier pomidorowy, gotowe produkty mrożone marki Elbro oraz dania gotowe marki Łowicz. Przy produkcji zatrudnionych było ok. 100 os. Zakład był własnością Agros-Nova od 2009 r. Przedtem, przez 12 lat (tj. od 1997 r.) należał do norweskiego koncernu Orkla.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo