Poznań: 10 mln złotych za budynek TVP

  Poznań: 10 mln złotych za budynek TVP

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Opuszczony w 2003 roku budynek TVP, który znajduje się na skrzyżowaniu ulic Solnej i alei Niepodległości, został sprzedany. Jego nabywcą jest "lokalny przedsiębiorca", który za wystawioną na licytacji nieruchomość zapłacił 10 mln złotych.
  - Budynek już został sprzedany, a obecnie czekamy na potwierdzenie transakcji ze strony ministra skarbu - mówi Andrzej Siwek, rzecznik prasowy TVP. - Nowy właściciel zastrzegł, żeby nie ujawniać jego danych, dlatego tej informacji obecnie nie zdradzamy - podkreśla Siwek.
  Wiadomo, że poza jednym przedsiębiorcą, do przetargu nie zgłosił się nikt inny. Uzyskane dzięki transakcji pieniądze trafią do centralnego budżetu telewizji.

  Obecnie nie wiadomo, jaki będzie los budynku. Pewne jest jednak, że trzeba tam przeprowadzić gruntowny remont, bo od czasu przeprowadzki telewizji polskiej do nowego gmachu przy ulicy Serafitek, nikt nie odświeżał wnętrz.

  O planach zagospodarowania budynku mówi się od 8 lat. Poza przymiarkami, przez cały ten czas nie działo się jednak nic konkretnego. A budynek, którego powierzchnia to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, stopniowo zamieniał się w ruinę.

  W pewnym momencie pojawiły się plany jego zakupu lub dzierżawy dla potrzeb Urzędu Marszałkowskiego. Ostatecznie, samorząd wojewódzki zrezygnował z tego pomysłu. Urzędnicy przeniosą się, ale do nowej siedziby, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niegospodarnośc

  roma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 22

  Ciekawi mnie,kto i za czyje pieniądze przez siedem lat ten pusty budynek ogrzewał,opłacał podatki,ochraniał,ubezpieczał itd?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo