Poznań: Potrzebny pełnomocnik do spraw równości?

  Poznań: Potrzebny pełnomocnik do spraw równości?

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Członkowie Stowarzyszeń Kobiet Konsola i Dni Równości i Tolerancji wystąpili z apelem do prezydenta Ryszarda Grobelnego o powołanie pełnomocnika do spraw równości.
  Jego zadaniem ma być czuwanie nad poszanowaniem praw obywatela oraz monitorowanie aktów dyskryminacji i reagowanie w przypadku prób pogwałcenia godności człowieka. Przyczynkiem do napisania listu stało się wydarzenia z ostatnich tygodni, czyli zwolnienie z pracy Mirosławy Kolankiewicz, pełnomocnika rektora Wyższej Szkoły Bankowej, tuż po jej powrocie z urlopu macierzyńskiego.

  Dodatkowo inicjatorzy listu uważają za złe postępowanie tych restauratorów, którzy zakazali wstępu do lokali osobom pochodzenia romskiego oraz "wypowiedzi pana Marka Sieniawskiego, pracownika Urzędu Miasta, obrażające osoby o orientacji homoseksualnej" - cyt. z listu (o wszystkich tych wydarzeniach pisaliśmy na łamach "Głosu").

  Prezydent Grobelny z listem się nie zapoznał, bo jest na urlopie. Funkcjonowanie pełnomocnika nie leży jednak w gestii samorządu, a wojewody.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo