Poznań: Szpital wojewódzki będzie ratował

  Poznań: Szpital wojewódzki będzie ratował

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu porozumiała się z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie świadczenia usług ratunkowych w placówce przy ul. Lutyckiej. Szpital będzie świadczył usługi ratunkowe do końca tego roku. Na taki czas zawarto bowiem kontrakt na usługi ratownicze.
  Przypomnijmy, że mówiło się o tym, że szpitalny oddział ratunkowy może funkcjonować tylko do końca lutego. W styczniu NFZ rozwiązał umowę z placówką. A dyrektor poznańskiej placówki Jacek Łukomski argumentował, że zaproponowana przez NFZ stawka (15 tysięcy złotych na dobę) nie pokrywa kosztów funkcjonowania oddziału (potrzeba kolejnych 3 tys. zł).

  SOR przy ul. Lutyckiej przyniósł za 2010 rok około 6 mln złotych strat.
  Głównie dlatego, że po likwidacji podobnego oddziału w szpitalu MSWiA zmuszony był przyjmować więcej pacjentów. A wraz z nimi na Lutycką nie poszły pieniądze od poznańskiego NFZ. W styczniu pojawiło się ryzyko, że poznaniacy będą mogli szukać pomocy tylko w trzech szpitalach mających oddziały ratunkowe: HCP, Strusia i Wojskowym. Mimo że to ten przy ul. Lutyckiej przyjmował najwięcej z nich.

  Ostatnia propozycja funduszu niczym nie różni się jednak od oferty złożonej miesiąc temu. Przedstawiciele NFZ twierdzą, że stawka, jaką zaproponowano szpitalowi, jest i tak o 3 tysiące złotych ryczałtu dobowego wyższa niż ubiegłoroczna. I argumentują, że to maksymalna kwota, na jaką mogą sobie w tej chwili pozwolić.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo