Poznań: Oszukiwał rodziny zmarłych

  Poznań: Oszukiwał rodziny zmarłych

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański Sąd Rejonowy skazał wczoraj 54-letniego poznaniaka, pracownika jednego z prosektoriów, za wyłudzanie pieniędzy od rodzin zmarłych. Oskarżony Piotr K. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.
  Mężczyzna oskarżony był o to, że w latach 2007-2008, jako pracownik prosektorium Zakładu Opieki Zdrowotnej Poznań-Nowe Miasto, wmawiał rodzinom zmarłych, że są zobowiązani do uiszczenia opłaty za mycie zwłok. Usługę tę powinien wykonać nieodpłatnie, bo należała ona do jego obowiązków jako pracownika prosektorium. Każdorazowo, od rodzin zmarłych pobierał od 20 do 50 zł, ale zdarzało mu się pobrać nawet 300 zł. Oszukał w ten sposób 84 osoby.

  We wtorek sąd uznał go za winnego i wymierzył mu karę jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz karę grzywny w wysokości 500 zł.
  Ponadto, Piotr K. w ciągu trzech lat od uprawomocnienia się wyroku, musi oddać wszystkim poszkodowanym wyłudzone od nich pieniądze. Łączna kwota, na jaką oszukał rodziny zmarłych, to około 5 tys. zł.

  Wyrok nie jest prawomocny, ale w związku z tym, że oskarżony przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, apelacja nie będzie przez niego składana. W takich okolicznościach nie przewiduje jej również prokurator.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo