Euro nadchodzi! Kibice do katechezy

  Euro nadchodzi! Kibice do katechezy

  Małgorzata Linettej

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Euro nadchodzi! Kibice do katechezy
  To może być zaskakujące zestawienie: stadionowi kibice i rekolekcje, katecheza, modlitwa. Stereotyp fana piłki nożnej okupującego trybuny nijak nie pasuje do stereotypu człowieka uduchowionego, szukającego Boga.
  Euro nadchodzi! Kibice do katechezy
  A mimo tych łatwo narzucających się sprzeczności, czy wręcz niedorzeczności, Kościół podjął się walki o kibicowskie dusze, szczególnie "rozdygotane" nadchodzącymi mistrzostwami. Jestem pod wrażeniem rozmachu, a przede wszystkim metody, którą przybliża nam ksiądz Nowicki. Nie mamy do czynienia ze sztywnym pouczaniem ex-katedra, nie ma mowy o nudnym napominaniu i wskazywaniu, jak grzeszny jest kibic i jakie męki piekielne będzie cierpiał za swoje uczynki.

  Tak zapalony kibic, członek Wiary Lecha jak ksiądz Nowicki, wie, że tylko poprzez zaciekawienie czy dobry przykład, jaki dać mogą idole, można dotrzeć do kibicowskich serc przesłaniem etycznego postępowania.

  Czy to się uda? Nie wiem. Są przykłady, że nawet największe wzruszenie wiodące do pojednania, kiedyś ulatuje. Ale w 2005 roku, po śmierci papieża, w grze były tylko emocje, teraz ma być ciekawość, poczucie wspólnoty i radość. Może to jest klucz?

  Czytaj także: Kościół przygotuje kibiców do Euro 2012

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo