Wybory samorządowe 2014: Sondaż prezydencki dla "Głosu" - w...

Wybory samorządowe 2014: Sondaż prezydencki dla "Głosu" - w Poznaniu będzie druga tura

Łukasz Cieśla

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Wybory samorządowe 2014. Sondaż Homo Homini dla "Głosu Wielkopolskiego": w Poznaniu będzie druga tura wyborów prezydenckich. Pierwszą zdominuje Ryszard Grobelny. W dogrywce zmierzy się z nim Tadeusz Dziuba z PiS lub Jacek Jaśkowiak z PO. Czwarty w sondażu jest Tomasz Lewandowski z SLD.
Wybory samorządowe 2014: Sondaż prezydencki dla "Głosu" - w Poznaniu będzie druga tura
Z bardzo dużą przewagą Ryszard Grobelny wygra pierwszą turę wyborów prezydenckich w Poznaniu. Ale nie na tyle dużą, by polityczne starcie rozstrzygnąć już w pierwszej rundzie. 42,9 proc. poznaniaków, którzy chcą na niego zagłosować w pierwszej turze, to zbyt mała liczba. Będzie więc druga tura.

ZAGŁOSUJ I OCEŃ LOKALNYCH POLITYKÓW:
JAK ONI RZĄDZILI


Kiedy zapytaliśmy prezydenta Grobelnego, jak ocenia swoje sondażowe poparcie, był bardzo zainteresowany, jakie są wyniki kolejnej symulacji wyników. Czyli uwzględniającej rozkład głosów niezdecydowanych wyborców.


Tutaj Ryszard Grobelny otrzymuje 47,1 proc. głosów poparcia. To jednak ciągle za mało, by wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej turze.

- Spodziewałem się, że będzie druga tura, a zabraknie mi niewiele głosów. Część z nich odbierze mi komitet Bogdana Grobelnego. Stawiam, że zdobędzie 2-3 procent głosów, jak to wynika z sondażu. Z kim chciałbym się spotkać w kolejnej turze? Debata z panem Jaśkowiakiem z PO byłaby ciekawsza dla poznaniaków. Natomiast z panem Dziubą z PiS byłoby mi łatwiej wygrać - uważa Ryszard Grobelny.

Zobacz też: Wybory samorządowe 2014 w Poznaniu: Kim jest Bogdan Grobelny? [WIDEO]

Za jego plecami jedzie "peleton" liczący trzech kandydatów. I sporo tracący do Grobelnego, lidera naszego sondażu.
Drugi w zestawieniu Tadeusz Dziuba z PiS ma 15,6 proc. głosów. Z jednej strony sporo traci do prezydenta, z drugiej może się cieszyć, że pokonał kandydata PO, partii od lat wygrywającej wybory w Poznaniu.
1 3 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo