Piła: kto obejmie stanowiska kierownicze w mieście?

  Piła: kto obejmie stanowiska kierownicze w mieście?

  Agnieszka Kledzik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Komendant straży miejskiej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i dyrektor MOSiR-u - to stanowiska, które są do obsadzenia w Pile. Właśnie mija termin składania ofert.
  By zostać przełożonym municypalnych trzeba mieć wyższe wykształcenie. Należy też się wykazać sprawnością fizyczną. Do zadań nowego komendanta będzie należała dobra współpraca z policją i strażą pożarną, a przede wszystkim zapewnienie mieszkańcom Piły Staszica spokoju i porządku.

  - Obecny komendant Marian Ostaszewski zdecydował się przejść na emeryturę. Teraz jest na zwolnieniu lekarskim - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.


  Wydział spraw obywatelskich zostanie połączony z wydziałem zarządzania kryzysowego, a wydział spraw lokalowych z wydziałem gospodarki komunalnej. Zmiany mają służyć między innymi zmniejszeniu liczby naczelników.

  Kto zostanie nowym kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, dowiemy się po rozstrzygnięciu konkursu. Do tej pory, kierownika nie było.

  Od 1 marca z MOSiR-em pożegna się Krzysztof Kijak. Będzie już tylko prezesem miejskiej spółki Aquapil i będzie miał bojowe zadanie do wykonania. Ma wyprowadzić z długów pilski aquapark.

  Jesienią radni miasta zadecydowali o przekazaniu spółce Aquapil 600 tysięcy złotych, tak by firma nie utraciła płynności finansowej. Straty jednak rosną.

  - Prawdopodobnie aż dwa miliony złotych co roku trzeba będzie wpompować do pilskiego aquaparku. Ale dobrze byłoby, żeby basen nie generował aż tak wielkich strat - mówi prezydent Piły.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo