Wolsztyn: Lekarze wracają do poradni

  Wolsztyn: Lekarze wracają do poradni

  Danuta Rzepa

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pacjentki poradni położniczo- ginekologicznej przy wolsztyńskim szpitalu są zaskoczone i zbulwersowane zmianami, które w niej zaszły. Poprosiły nas o interwencję.
  - Okazuje się, że zamiast pięciu przyjmuje tylko jeden lekarz w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi mieszkanka Wolsztyna. - Do pozostałych można się udać tylko prywatnie. Nie stać mnie, by za każdą wizytę słono płacić, a do swojego lekarza już się przyzwyczaiłam. Zresztą chyba po to co miesiąc odprowadzam niemałe składki na ubezpieczenie, by korzystać z bezpłatnej opieki medycznej.

  Czyżby lekarze otrzymywali za mało z NFZ? Przydałaby się w naszym mieście większa konkurencja. Być może wtedy nie dochodziłoby do takich sytuacji.

  - Rzeczywiście obecnie w poradni przyjmuje tylko pani doktor Halina Strąk, ale to nie dlatego, że inni lekarze nie chcą w niej pełnić dyżurów - zapewniła nas w minioną środę dyrektor szpitala Aleksandra Sibilska. - Powodem jest niższy kontrakt z NFZ. Staramy się o większa liczbę punktów i prowadzimy rozmowy z lekarzami w jakiej formie poradnia ma funkcjonować od lutego. Będziemy się starali, by oprócz obecnego lekarza pracowało w niej co najmniej dwóch innych. Pod koniec tego tygodnia wszystko powinno się wyjaśnić.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo