Gosławice: Miasto chce przejąć grunty po cukrowni

  Gosławice: Miasto chce przejąć grunty po cukrowni

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Miasto zainteresowane jest przejęciem gruntów oraz dawnego magazynu w Cukrowni Gosławice. Powstać ma tam teren rekreacyjny z miejską plażą. Po latach modernizacji doczeka się też stadion Sparty.
  Firma Pfeifer und Langen, właściciel terenu po byłej cukrowni, zwróciła się do władz Konina z propozycją przekazania za 100 tys. zł byłego magazynu po cukrze. Według Józefa Nowickiego, prezydenta Konina, budynek można zaadaptować na halę sportową.

  - Hala służyłaby uczniom Szkoły Podstawowej nr 11. Obecnie budowana przy szkole sala pozwoli jedynie na prowadzenie zajęć dla dzieci z klas I - III. Jeśli propozycja firmy będzie aktualna, to z niej skorzystamy - powiedział Józef Nowicki.

  Miasto jest też zainteresowane przejęciem około siedmiu hektarów gruntu od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. W planach jest zagospodarowanie terenu w celach rekreacyjnych, w tym także budowa miejskiej plaży, której brakuje nad jeziorami.

  W budżecie przeznaczono też 200 tys. zł na modernizacje stadionu Sparty w Cukrowni Gosławicach. Obiekt, który był administrowany przez SP 1, teraz będzie w gestii Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od lat domagali się tego działacze Sparty, gdyż obecnie stadion nie spełnia norm do organizacji meczów piłkarskich. Józef Nowicki zapowiada, że te 200 tys złotych to dopiero początek inwestycji w tej dzielnicy miasta.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo