Poznaniacy rezygnują w ostatniej chwili z lotu do Egiptu

  Poznaniacy rezygnują w ostatniej chwili z lotu do Egiptu

  Tomasz Nyczka, Tomasz Szukała

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Życie moich bliskich jest bezcenne i nie da się przeliczyć na żadne pieniądze - mówił wczoraj "Głosowi Wielkopolskiemu" poznaniak Witold Dybiona. - Może gdybym leciał z kolegami, to podjąłbym inną decyzję. Ale nie jeśli mam pod opieką sześcioletnią córkę.
  Dybionowie tuż przed odlotem samolotu z poznańskiej Ławicy do Hurgady zrezygnowali wczoraj z wakacji. I poprosili o zwrot bagaży. Podobnie jak troje innych pasażerów, którzy mieli wykupione wakacje w Egipcie. - Mam kolegę w Syrii. Przed chwilą dzwonił do nas i prosił, żebyśmy nie wchodzili do samolotu - relacjonował Witold Dybiona. - Komunikaty MSZ? A może przychodzą do nas z opóźnieniem? Już teraz mówi się przecież o tym, że odwołane będą wszystkie loty do Egiptu.

  Napięcie dało się wczoraj wieczorem wyczuć wśród wszystkich pasażerów wybierających się do Egiptu.

  Niektórzy kłócili się o to, czy warto lecieć. I śledzili na bieżąco telewizyjne doniesienia o aktualnej sytuacji w Egipcie. Nawet tuż przed odprawą. A wszyscy musieli się uzbroić w cierpliwość. Zarówno przylatujące, jak i odlatujące do Egiptu samoloty miały bowiem wczoraj średnio dwugodzinne opóźnienie.

  - Mamy świadomość, że biuro podróży nie zwróci nam pieniędzy za wakacje. Trudno. Innym pasażerom życzymy, by bezpiecznie wrócili- mówił Dybiona.

  - Dzwoniłem do ministerstwa z prośbą o informację, czy w Egipcie jest bezpiecznie. I oczywiście uspokajano mnie - opowiadał Leszek Drwęcki. - Co to jednak za wakacje, jeśli nie można wyjść z hotelu?

  Poseł Tomasz Górski z Egiptu
  Tomasz Górski z PiS przebywa na urlopie w Sharm El Sheikh. - Przez okna hotelu nie widać zamieszek, ale jesteśmy zaniepokojeni - mówi poseł, który wykupił pobyt do 8 lutego. Wyjeżdżając sądził, że 28 stycznia otworzą plaże (po niedawnym ataku rekina). Nie przypuszczał, że wypoczynek skomplikują demonstracje. - Obsługa hotelu stara się ograniczać dostęp do informacji. Działają telefony komórkowe, ale nie działa, podobno w całym kraju, internet. Nie wychodzimy z hotelu. Wśród turystów nie ma paniki. Liczymy, że w razie czego, biura podróży nas nie zawiodą - opowiada T. Górski.

  Ostrzeżenie dla turystów
  W związku z napiętą sytuacją społeczną w głównych miastach Egiptu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza udawanie się do większych ośrodków miejskich
  - Turystom przebywającym obecnie w dużych ośrodkach miejskich zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach publicznych oraz unikanie ewentualnych demonstracji i tłumnych zgromadzeń - ostrzega MSZ.
  Ministerstwo uspokaja, że w chwili obecnej bezpieczeństwo obywateli polskich przebywających w kurortach turystycznych w Egipcie nie jest zagrożone.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MSZ się waha

  JaJo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Ale MSZ oficjalnie nie stwierdza zagrożenia życia lub zdrowia turystów w Egipcie. Ale to PO, jak to m skomentował

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ocena wydażeń w Egipcie w USA wyłacznie przez pryzmat INTERESU Izraela i ŻYDÓW !

  Colorado (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Chciałbym wszystkich polskich obywateli w Polsce poinformować, że nieomal na wszystkich NAJWIEKSZYCH stacjach radiowych i telewizyjnych w USA to zmieszanie w Egipcie ocenia się przede wszystkim...rozwiń całość

  Chciałbym wszystkich polskich obywateli w Polsce poinformować, że nieomal na wszystkich NAJWIEKSZYCH stacjach radiowych i telewizyjnych w USA to zmieszanie w Egipcie ocenia się przede wszystkim przez PRYZMAT INTERESU Izraela i żydów !!!

  Ta sytucja w Egipcie objawiła EXSTRYMIZ i szowinizm żydowski w medio-kracji USA. Rząd amerykanski zdominowany przez żydów kolejny raz obnażył swoje oblicze, że popierał autokratycznego MASONA ateistę Mubaraka dajac rok w rok $4 milardów dolarów tzw. "pomocy" finansowej za to, aby reżim Mubaraka odzielił kordonem urzedy administracji panstwowej i NIE dopuścił do jakiejkolwiek władzy RELIGIJNYCH egipcjan w Egipcie.

  Dzisij na wszystkich najważniejszych stacjach radiowych i telewizyjnych w USA obskoczonych oczywiscie przez ŻYDÓW z obywatelstwem amerykanskim, oni zajadle wściekle gardłują, aby USA pomogło zachować władzę Mubaraka gdyż on popiera interesy Izraela.

  PAZERNE ŻYDOSTWO z obywatelstwem amerykanskim, które trzyma w swoich szponach całą PROPAGANDE medialną oraz władze na czołowych uniwersytetach w USA bardzej troszczy się o interesy Izraela niż USA, dlatego obawia się, że może dojść do podobnej sytuacji jaka wedłóg nich zaistniała w Iranie, że do władzy dojdą religijni Egipcjanie, wiec Izrael jakoby znajdzie się w uścisku "kleszczy" islamu, więc NIBY na tym też "straci" USA ....

  Tak, to jest PRAWDA, że zjadiaizowany rząd, kongres i senat USA popierali politycznie, finansowo 30-letnią dyktaturę Mubaraka tylko dlatego, gdyż jego masonsko-ateistyczna administracja sprzyjała izraelskiem INTERESOM oraz izraelskiemu AWANTURNICTWU na Bliskim Wschodzie.

  OBŁUDA i FAŁSZ żydoskich rządów w Waszynktonie i USA jest WIDOCZNA jak na dłoni.

  Czyli wspieranie izraelskiego AWANTURNICTWA jest najwiekszym PRIORYTETEM rzadów USA od 50 lat. USA też wspiera przekupnych szejków z Arabi Saudyjskiej, za to że szejkowie wspierają bandytyzm Izraela.
  Arabi islamiści w Arabi Saudyjskiej POWINNI też OBALIĆ tych złodzeji szejków, którzy przywłaszczają SOBIE wszystkie zyski płynace z ekspolatcji ropy naftowej. Ropa naftowa w Arabii Saudyjskiej jest własnoscią WSZYSTKICH obywateli Arabii Saudyjskiej a NIE obsrajtuchów uzurpatorów szejków !!!.

  Rząd USA udawał i udaje bez przerwy i OSZUKUJĄC świat że niby wspiera tzw. "demokrację" ale tak na prawdę wspiera IMPERIALIZM wielkich KORPORACJI oraz żydoskich burżujów szarogęszących się Ameryką, którzy wyłacznie dbają o interesy tego karła Izraela majac głeboko w d**** interes społeczenstwa USA.

  Własnie w tej chwili ŻYDY na stacjach propagandowych MSN-MBC, CNN i FOX w całym wykołowanym politycznie USA gardłują aby Mubarak jutro urzył broni i KRWAWO rozprawił się egipcjanami, bo tak bedzie w INTERESIE Izraela ... czyli tak samo jak za-żydzone masonskie USA kupczyło i kupczy interesami Polaków po to, aby ŻYDY zamieszkali w Polsce stali się KASTĄ RZĄDZACĄ za cenę wrzucenia Polaków w szpony kogo kolwiek, bo tak jest w interesie ŻYDÓW !!!

  Polityka zbankrutowanego żydo-masonskiego USA jest MAKABRYCZNA oraz grożna dla współczesnego świata. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  U nas mamy IIgi Egipt!

  dwe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Przeciez u nas jest identycznie, pracy brak, lawina podwyżek, postępująca degradacja społeczna- góry trzyma się tylko partyjniacko-urzędnicka klika i cwaniactwo, reszta WEGETUJE.
  Propaganda...rozwiń całość

  Przeciez u nas jest identycznie, pracy brak, lawina podwyżek, postępująca degradacja społeczna- góry trzyma się tylko partyjniacko-urzędnicka klika i cwaniactwo, reszta WEGETUJE.
  Propaganda niedługo opadnie i ukaże KATASTROFICZNĄ SYTUACJĘ NASZEGO KRAJU!
  ciekaw jestem jakie prędkości będzie osiągała uciekająca za granicę władza! - mogą pobić wiele rekordów!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RYZYKANCI MAJĄ SYNDROM CZŁONA "PO"

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Nie chcą sie przyznać do malutkiej życiowej porażki, ze kasa poszła w diabły, że urlop przepadł. To tak jak z sympatykami "PO" - nie sposób jest im się przyznać do tego, ze głosowali na miernoty...rozwiń całość

  Nie chcą sie przyznać do malutkiej życiowej porażki, ze kasa poszła w diabły, że urlop przepadł. To tak jak z sympatykami "PO" - nie sposób jest im się przyznać do tego, ze głosowali na miernoty szczwane - które doprowadzają kraj do ruiny. Ale jeszcze czas! Nie musicie ryzykować wyjazdem do kraju wojny domowej..zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mimo że lubię wypoczywać w cieple rezygnuję z wyjazdu

  SolarSun (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  do Egiptu - nie warto za własną kasę pchać się w środek wojny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  Jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Wycieczka do kraju , gdzie giną masowo ludzie jest bezdusznością i głupotą. Biura podróży powinny oczywiście zwracać 100% pieniędzy. Ryzyko zawodowe.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo