Krzyż: Nastolatek ze Szczecina stracił nogę na dworcu

  Krzyż: Nastolatek ze Szczecina stracił nogę na dworcu

  MIN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dworzec kolejowy w Krzyżu Wielkopolskim

  Dworzec kolejowy w Krzyżu Wielkopolskim ©arch. red.

  Dramatycznie zakończyła się podróż 18-latka ze Szczecina. Pociągiem próbował dotrzeć do swojej rodziny w Łobżenicy w powiecie pilskim.
  Dworzec kolejowy w Krzyżu Wielkopolskim

  Dworzec kolejowy w Krzyżu Wielkopolskim ©arch. red.

  Chłopak - mieszkaniec Szczecina - przez Krzyż Wielkopolski tylko przejeżdżał. Chciał dotrzeć do swojej babci w Łobżenicy. Przypadkiem na stacji musiał jednak spędzić kilka godzin, ze względu na brak odpowiedniego połączenia. Do Krzyża przyjechał w godzinach wieczornych, podróż mógł kontynuować jednak dopiero za kilka godzin, nad ranem.

  Przez jakiś czas przebywał na stacji. Zniecierpliwiony jednak zdecydował się na podróż pociągiem... towarowym. Pomysł zdecydowanie nieracjonalny tłumaczyć może fakt, że nastolatek nie był w pełni sprawny umysłowo. Stało się tak na skutek wypadku jakiego doznał już jakiś czas wcześniej.

  Nastolatek złapał się jednego z uchwytów przy wagonie. Nie utrzymał się jednak na nim i chwilę później spadł na torowisko. Koła wagonu zmiażdżyły jedną z jego nóg. Choć chłopak szybko trafił do szpitala, to nie udało się nogi uratować. Lekarze musieli dokonać amputacji. Poszkodowany i tak może mówić o szczęściu. Niewiele brakowało, by stracił życie.

  - Postępowanie zostało umorzone, ponieważ od początku nic nie wskazywało, że do zdarzenia przyczynił y się osoby trzecie. Potwierdziły to ustalenia prokuratury - wyjaśnia Radosław Gorczyński, szef trzcianeckiej prokuratury.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo