Piątkowska Liga Piłki Nożnej: Walczyło aż 56 drużyn

ŁOS
Zespół Track Attack (na zdjęciu) remisując z ekipą AC Materace wywalczył mistrzostwo w grupie open
Aż 56 zespołów uczestniczyło w rozgrywkach Piątkowskiej Ligi Piłki Nożnej. Najwięcej drużyn rywalizowało w grupie open - 32

Grupa open grała w systemie dwurundowym - pierwszym tzw. eliminacyjnym i drugim finałowym. O zwycięstwie w tej grupie decydował ostatni mecz w lidze, pomiędzy zespołami Track Attack FC (68 punktów) i AC Materace (66 punktów).

- Spotkanie było bardzo zacięte z niespodziewanym zwrotem akcji. Do przerwy prowadzili zawodnicy AC Materace 2:0. Jednak chwilę po przerwie kontaktową bramkę zdobyli rywale. W końcówce meczu gracze Track Attack postawili wszystko na jedną kartę. Przyniosło to efekt, bo wyrównująca bramka padła na minutę przed końcem spotkania - relacjonuje Robert Hałaburda z działu sportu Poznańskiej Spółdzielnie Mieszkaniowej, organizatora rozgrywek ligowych.
Najlepszym strzelcem w grupie open został zawodnik zespołu Czerwone Diabły - Filip Nowak, zdobywca 60 bramek.

Następne zmagania na Piątkowie rozpoczną się w weekend 8-9 listopada podczas rozgrywek w lidze halowej. Zapisy prowadzone są do 30 października w godz. 9-15 w siedzibie Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na os. Bolesława Chrobrego 117, pokój 81.