Tylko dwa zwycięstwa w pierwszych ligach piłki ręcznej. Triumfy Wolsztyniaka i Polonii Kępno

Miniony weekend nie był niestety udany dla wielkopolskich zespołów piłki ręcznej.W Superlidze mężczyzn bardzo ważne spotkanie przegrała Nielba Wągrowiec, która uległa Śląskowi Wrocław. Na parkietach pierwszej ligi zespoły z naszego regionu też nie radziły sobie zbyt dobrze. Spośród pięciu drużyn męskich zwycięstwo odniósł tylko Wolsztyniak, natomiast w pierwszej lidze kobiet ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Polonii Kępno.

Piątą wygraną zanotował Wolsztyniak Wolsztyn. Podopieczni Wojciecha Hanyża tym razem uporali się na wyjeździe z beniaminkiem MKS Henri Lloyd Brodnica, po ciekawym, wyrównanym meczu wygrywając 27:25. Przewaga Wolsztyniaka zarysowała się od 35. minuty, ale o sukces zespół z Wielkopolski musiał walczyć do ostatnich sekund. Największy wkład w zwycięstwo wniósł Krystian Kuta.

Interesujące było spotkanie MKS Poznań z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Zespół trenera Domana Leitgebera, mimo osłabienia brakiem kilku podstawowych zawodników, stawiał spadkowiczowi z Superligi zacięty opór. Jeszcze w 54. minucie był remis i dopiero w końcówce przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Blisko zdobycia kolejnych punktów był także Real Astromal Leszno, ale na parkiecie w Kościerzynie nieco lepszy okazał się tamtejszy Vetrex Sokół, który wygrał 33:30. Leszczynianom nie wystarczyła świetna dyspozycja Macieja Wieruckiego, który zdobył 12 bramek.

W grupie B przegrały zarówno Ostrovia jak i MKS Kalisz. Ostrowianie wyraźnie ulegli na wyjeździe drużynie KSSPR Końskie 28:37. Gospodarze rozstrzygnęli spotkanie między 2. a 12. minutą, kiedy od wyniku 2:2 zdobyli siedem bramek z rzędu.
MKS Kalisz w bardzo ważnym spotkaniu przegrał na wyjeździe z SPR Tarnów 27:31 i ciągle wlecze się w ogonie tabeli.

W pierwszej lidze kobiet Sparta Oborniki Wlkp. przegrała w stolicy z AZS AWF 24:30, natomiast Polonia Kępno pokonała na wyjeździe SMS ZPRP Płock 29:28. Polonia rozpoczęła spotkanie bardzo słabo, przegrywając już nawet sześcioma bramkami (8:14). Podopieczne trenera Macieja Nowickiego ostatnie 10 minut pierwszej połowy wygrały jednak 6:1, niemal niwelując straty, a w końcówce wykazały się większym od rywalek opanowaniem, odnosząc cenne, drugie zwycięstwo w sezonie.

MKS Henri Lloyd Brodnica – Wolsztyniak Wolsztyn 25:27 (12:9). Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: Kuta 6, Wajs 5, Pietruszka 5, Raczkowiak 4.

MKS Poznań – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 18:21 (9:10). Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Tokaj 4, Bartłomiejczyk 4, Pochopień 4.

Vetrex Sokół Kościerzyna – Real Astromal Leszno 33:30 (15:15).
Najwięcej bramek dla Realu Astromal: M. Wierucki 12, Krystkowiak 5, Przekwas 4, Giernas 3, Misiaczyk 3.

KSSPR Końskie – Ostrovia Ostrów Wlkp. 37:28 (18:10). Najwięcej bramek dla Ostrovii: Galewski 8, Tomczak 7, Kierzek 3, Jedwabny 3, P. Dutkiewicz 3.

SPR Tarnów – MKS Kalisz 31:27 (16:8).
Najwięcej bramek dla MKS Kalisz: Gomółka 8, Wawrzyniak 3, Krzywda 3, Adamczak 3, Surosz 3.

AZS AWF Warszawa – Sparta Oborniki Wlkp. 30:24 (15:11). Najwięcej bramek dla Sparty: Filoda 8, Gładecka 5, Wasiak 4, Żołyniak 3.

SMS ZPRP Płock – Polonia Kępno 28:29 (15:14). Najwięcej bramek dla Polonii: Fijałkowska 6, Wynnyk 6, Wesołowska 5.