Bolesna porażka piłkarzy ręcznych Nielby ze Śląskiem Wrocław. Zespół z Wągrowca zamyka tabelę

Niestety wciąż tylko jedno zwycięstwo i dwa punkty na koncie mają w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. W niedzielnie popołudnie zespół trenera Zbigniewa Markuszewskiego poniósł szczególnie bolesną porażkę, bo przed własną widownią przegrał z innym beniaminkiem – Śląskiem Wrocław 24:27.

Nie ma co ukrywać, że w tym meczu punkty dla obu drużyn miały znaczenie podwójne, gdyż w końcowym rozrachunku mogą okazać się na wagę być albo nie być w krajowej elicie.
Szybciej nerwy opanowali wrocławianie, ale żółto-czarni otrząsnęli się z początkowej przewagi rywali i z czasem przejęli inicjatywę na parkiecie. Do przerwy nieznacznie, różnicą jednej bramki (12:11) prowadziła Nielba.

Druga odsłona meczu w wykonaniu wagrowieckiego zespołu był bardzo nieudana. Do 40. minuty rezultat wciąż jeszcze oscylował wokół remisu, ale następnie goście wypracowali sobie sześciobramkową przewagę i już jej nie roztrwonili. Pod koniec meczu gospodarze zerwali sie jeszcze do walki, co pozwoliło jednak tylko zmniejszyć rozmiary porażki i bardzo cenne punkty pojechały do Wrocławia.

Teraz to beniaminek z Wągrowca zamyka tabelę superligi.

– Szkoda punktów, bo zwycięstwo było w naszym zasięgu. Kilka prostych błędów w drugiej połowie i fakt, że graliśmy w podwójnym osłabieniu złożyło się na stratę, której nie dało się już odrobić. Musimy jak najszybciej podnieść się po tej przegranej i walczyć dalej – powiedział po meczu Zbigniew Markuszewski, trener Nielby.

Nielba Wągrowiec – Śląsk Wrocław 24:27 (12:11). Najwięcej bramek: dla Nielby – Michał Tórz 6, Mateusz Przybylski, Paweł Gąsiorek i Bogdan Olichwierczuk po 3, dla Śląska – Arkadiusz Miszka 9, Łukasz Jarowicz 5, Maciej Ścigaj 5.