3. urodziny Term Maltańskich: Zawody pływackie dla profesjonalistów i gwiazd [ZDJĘCIA]

KQ
3. urodziny Term Maltańskich
3. urodziny Term Maltańskich Waldemar Wylegalski
Wysoki poziom obejrzeli poznaniacy na zawodach pływackich zorganizowanych z okazji 3 urodzin Term Maltańskich. Nie zawiedli reprezentanci Polski, którzy wygrywali konkurencje w bardzo dobrych czasach. Wyścig VIP-ów z kolei był atrakcją dnia.

W zawodach o Puchar Poznania Amatorów wzięło udział ponad 300 chłopców i dziewczyn z poznańskich szkół podstawowych. Gorący doping rodziców pomagał młodym adeptom pływania, którzy za udział otrzymywali pamiątkowy medal.

Owacjami na basenach sportowych powitano skoczków do wody oraz zawodniczki pływania synchronicznego. Dynamiczne występy spotkały się z uznaniem poznańskiej widowni.

W wyścigu VIP-ów, który poprzedzał start profesjonalistów również nie brakowało emocji. Na dystansie 50 m stylem dowolnym wystartowało wiele znanych osobistości. Pływali m. in. prezydent Grobelny i radni Poznania.

Głównym punktem 3 urodzin były jednak zawody profesjonalistów.

Wśród kobiet najlepiej zaprezentowały się Aleksandra Urbańczyk – Olejarczyk oraz Alicja Tchórz, które wygrywały 3 wyścigi. Ta pierwsza stanęła na najwyższym stopniu podium zwyciężając na 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym i zmiennym. Alicja Tchórz okazała się bezkonkurencyjna na 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym.

Zacięta rywalizacja była wśród mężczyzn. Główny faworyt Paweł Korzeniowski w pierwszym starcie łatwo wygrał na 100 m stylem motylkowym, jednak w dwóch kolejnych startach na 100 dowolnym i 100 zmiennym zajął 3. miejsce. W wyścigu na 100 m dowolnym musiał uznać wyższość poznaniaka Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań był w sobotę w doskonałej formie, bo osiągnął również drugie miejsce na 100 m zmiennym i trzecie na 100 m stylem dowolnym. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł młody Jan Świtkowski. Zwyciężył 2 razy na 100 m zmiennym i 100 m grzbietowym i nieznacznie przegrał z Pawłem Korzeniowskim na 100 m motylkowym.