Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drzewko za makulaturę: Wymienialiście papierzyska na sadzonki! [ZDJĘCIA, FILM]

Paulina Remzer, KQ
Drzewko za makulaturę: Wymienialiście papierzyska na sadzonki!
Drzewko za makulaturę: Wymienialiście papierzyska na sadzonki! Waldemar Wylgalski
W sobotę w Starym Zoo w Poznaniu odbyła się kolejna już edycja naszej akcji "Drzewko za makulaturę". Poznaniacy za przyniesione papiery dostawali sadzonki drzew i krzewów. Nie zawiedliście mimo deszczowej pogody - dziękujemy!

Akcja trwała od godz. 10 do 14. Wystarczyło przynieść 5 kg makulatury oraz kupon z Głosu Wielkopolskiego, by otrzymać sadzonkę. Na miejscu można było poradzić się fachowców, gdzie najlepiej posadzić wybraną roślinę i jak ją pielęgnować, aby przez lata zdobiła ogród. Na stoiskach partnerów akcji czekały na młodszych i starszych quizy i konkursy z nagrodami, a także zabawy pozwalające lepiej poznać przyrodę.

W Starym Zoo w Poznaniu zakończyła się akcja Głosu Wielkopolskiego „Drzewko za makulaturę”. Dzięki zaangażowaniu naszych czytelników udało się zebrać prawie 9 ton makulatury, które zostały wymienione na sadzonki drzew, krzewów i bylin.

- Rozdaliśmy trzy tysiące roślin – relacjonuje organizator akcji, Tomasz Kierstan z Głosu Wielkopolskiego. - Ludzie odwiedzali zoo przez cały czas trwania akcji, oddawali makulaturę, a następnie czekali w kolejce po drzewa.

Choć nie udało się pobić rekordu z wiosennej edycji akcji (zebrano wówczas 15 ton papierów) akcja i tak cieszyła się ogromnym powodzeniem. Poznaniacy na drzewka wymienili blisko 9 ton makulatury.

- Do godziny 11 zebraliśmy aż 6 ton makulatury, najczęściej były to gazety, stare książki – mówi Agnieszka Fila z firmy Stena Recycling, partnera akcji Drzewko za Makulaturę. - Rekordziści dostarczyli ponad osiemdziesiąt kilogramów.

- Nazbieraliśmy z rodziną 67 kg makulatury – mówi poznaniak Michał Bondyra, uczestnik akcji. - Drzewka trafią na działkę, mamy do zagospodarowania ponad 500 metrów kw.

- Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie naszych partnerów – mówi Tomasz Kierstan. - Dziękujemy Zoo w Poznaniu, zespołowi Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Lasom Państwowym, które dostarczyły roślin. Makulaturę zbieraliśmy razem z firmą Stena Recycling – dodaje. - Wszystkich, którzy nie zdążyli dołączyć do nas w tym roku zapraszamy na kolejną, wiosenną edycję – kończy.

Projekt "Drzewko za makulaturę" jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Partnerami akcji są Stena Innovative Recycling, Lasy Państwowe, Zoo Poznań oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski