Policjanci zabrali dziecko Agnieszce i Markowi

  Policjanci zabrali dziecko Agnieszce i Markowi

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj synek Agnieszki K. i Marka Ł. trafił do domu małego dziecka. Odebrano go rodzicom po tym, jak przyszli do jeżyckiego komisariatu zgłosić kradzież kocyka - dowiedział się "Głos Wielkopolski".
  Ojciec dziecka nie chciał wpuścić do domu urzędników

  Ojciec dziecka nie chciał wpuścić do domu urzędników ©Sławomir Seidler

  Chłopiec w piątek skończy miesiąc. Od narodzin - według sądu - powinien być w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Matka, Agnieszka, według urzędników nie jest w stanie zapewnić mu właściwej opieki. Wcześniej kobiecie odebrano inne dzieci: dwie najstarsze córki umieszczono w rodzinie zastępczej po tym, jak trzecie dziecko zmarło (w 2005 roku) - sekcja zwłok wykazała zapalenie płuc i wadę serca.
  Czwarte dziecko, wcześniak, żyło tylko dwie godziny. Piąte odebrano rodzicom, gdy zachorowało na zapalenie płuc po tym, jak rodzice zabrali je nagie na listopadowy spacer.  W odbieraniu szóstego malucha rodzicom musieli uczestniczyć antyterroryści - służby socjalne dowiedziały się o jego istnieniu gdy miał 16 miesięcy.


  Jeszcze wczoraj przed południem wiele wskazywało na to, że podobnie będzie w przypadku chłopczyka. Maluszek urodził się w grudniu. W sobotę, bez wiedzy i zgody sądu rodzinnego, a właściwie wbrew jego woli, Agnieszka K. zabrała go ze szpitala do domu na poznańskich Podolanach.

  Policjanci i pracownicy socjalni liczyli się z tym, że aby odebrać Agnieszce i Markowi chłopca trzeba będzie przeprowadzić tak zwane siłowe wejście do mieszkania. Choć żadne polecenia nie zostały jeszcze wydane, spodziewali się, że może to nastąpić lada dzień. Stało się jednak inaczej.

  Policjanci nie dowierzali własnym oczom, gdy Marek Ł. i Agnieszka K. z dzieckiem na ręku stanęli wczoraj w drzwiach komisariatu na Jeżycach. Przyszli, aby zgłosić kradzież kocyka i kilku innych drobiazgów - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

  Natychmiast się nimi zajęto, jednocześnie zaalarmowano sąd i pracowników socjalnych. Późniejsze wydarzenia rozegrały się bardzo szybko i sprawnie. Późnym popołudniem karetka pogotowia zabrała maluszka do domu małego dziecka, gdzie znajdzie się pod fachową opieką specjalistów. Z kolei matka dziecka Agnieszka K. trafiła do szpitala - znajduje się pod opieką psychologów, którzy będą nadzorować jej stan.

  Zobacz także:
  Uciekli z dzieckiem ze szpitala. Film
  Sześcioro dzieci straciła. Jutro przyjdą odebrać jej siódme
  Ponura tajemnica rodziny

  Sąd nie zdążyl odebrac - film

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @ Normalna, Widukind i AMP

  A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 22

  Odpowiedzcie sobie na pytanie - ile jeszcze z tych ich dzieci by zmarło gdyby ich nie odebrać tym "ludziom" ??? To nawet zwierzęta się bardziej opiekują potomstwem niż te istoty na poziomie eugleny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Agnieszka i Marek

  AMP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 25

  Ludzie, opamiętajcie się! Chcecie skazać niewinne dziecko na taki los? Tym ludziom mogłabym powierzyć w opiece tylko rośliny. Nie są zdolni psychicznie do pełnienia ról rodzicielskich! Pomoc? Niby...rozwiń całość

  Ludzie, opamiętajcie się! Chcecie skazać niewinne dziecko na taki los? Tym ludziom mogłabym powierzyć w opiece tylko rośliny. Nie są zdolni psychicznie do pełnienia ról rodzicielskich! Pomoc? Niby dlaczego mamy z podatków utrzymywać ludzi, którzy nigdy się pracą nie skalali? Uważam, że jest więcej osób zasługujących na pomoc. Agnieszce i Markowi potrzebne jest leczenie psychiatryczne i kastracja.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Antyterroryści !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 25

  Pragnę zauważyć że dzieci zabiera reżim komunistyczny w Chinach oraz zabierał reżim nazistowski w III Rzeszy. Coś tu nie jest w porządku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzieci są Rodziców a nie państwa...

  Normalna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 26

  Precz z socjalistyczną hydrą jaką jest UE... Dzieci są Rodziców a nie państwa...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo