Poznań: Medale Kulczyków: seniora i juniora

  Poznań: Medale Kulczyków: seniora i juniora

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Związany z Poznaniem, ale od ponad pół wieku działający w Berlinie kupiec Henryk Kulczyk świętował we wtorek w rodzinnym mieście swoje 85. urodziny. Stało się to okazją do uhonorowania go przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego złotym medalem "Labor Omnia Vincit - Praca wszystko zwycięży".
  Jego syn, przedsiębiorca dr Jan Kulczyk, otrzymał srebrny taki medal. Wygłaszając laudację prezes Towarzystwa im.Hipolita Cegielskiego Marian Król stwierdził, że taka forma uhonorowania Henryka Kulczyka to zaledwie kropelka w porównaniu z tym, co zrobił dla ludzi, dla biznesu i dla Polski.

  Podczas uroczystości w restauracji Bellview promowano jednocześnie opowiadającą o Henryku Kulczyku książkę "Pragmatyk z duszą romantyka", zredagowaną przez Kazimierza Marcinkowskiego i Józefa Mozio. - Życie mi się udało. Ja zrobiłem tyle, a Janusz poszedł dalej i się z tego cieszę - mówił jubilat. Dodał, że choć trzykrotnie proponowano mu przyjęcie niemieckiego obywatelstwa, to nigdy go nie przyjął. - W czasie wojny byłem żołnierzem AK, walczyłem z Niemcami. Nie wypadało mi więc przyjmować niemieckiego obywatelstwa.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo