MTP: W weekend wystawa psów

MTP: W weekend wystawa psów

Joanna Labuda

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Do stolicy Wielkopolski przyjadą hodowcy z całego świata, m.in. Anglii, Francji, Czech, Stanów Zjednoczonych oraz Republiki Południowej Afryki.
MTP: W weekend wystawa psów

MTP: W weekend wystawa psów ©Andrzej Szozda

- Przedstawiciele krajów europejskich są częstymi gośćmi Poznania. Na wystawie nie zabraknie jednak hodowców z egzotycznych Filipin czy Meksyku - mówi Tadeusz Chwalny ze Związku Kynologicznego, który jest organizatorem wystawy.

W sobotę i niedzielę odbędą się dwie niezależne wystawy. Podczas obu będzie można zobaczyć najpiękniejsze czworonogi.
Łącznie zostanie wystawionych 5000 psów.

- Najczęściej zgłaszane rasy to buldog francuski, golden retriever berneński, pies pasterski, yorkshire terrier, labrador retriever, mops czy gończy polski oraz wiele innych - dodaje Tadeusz Chwalny.

Zwierzęta będą rywalizować przede wszystkim o miano Psa Wystawy.
Oprócz najcenniejszego tytułu, do zdobycia są wyróżnienia: najpiękniejsze szczenię, najpiękniejszy junior wystawy, weteran oraz inne. Oceny dokona międzynarodowe grono sędziowskie, składające się z 39 ekspertów.

W niedzielę o godz. 14 w pawilonie 3A odbędą się Mistrzostwa Polski 2014 w konkurencji Młody Prezenter. To impreza o zasięgu krajowym upowszechniająca umiejętności profesjonalnego prowadzenia psa w ringu przez najmłodszych. W Polsce od kilku lat nabrała prawdziwego rozpędu, zyskując z roku na rok coraz szersze grono pasjonatów.

Prezentacje i oceny psów odbędą się w godzinach od 10.00 do 15.00 w pawilonach 1, 2, 3, 3A, 4, i 6. Wstęp na imprezę jest biletowany. Bilet jednorazowy do godz. 13 kosztuje 15 zł, od godz. 13 - 9 zł. Dzieci do lat 8 wchodzą za darmo, natomiast koszt jednodniowej karty wjazdu to 50 zł.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo