Polityka: Radny PiS zwalcza w sejmiku kult marszałka Marka...

  Polityka: Radny PiS zwalcza w sejmiku kult marszałka Marka Woźniaka

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podczas ostatniej sesji wielkopolskiego sejmiku przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości próbował "zwalczać kult marszałka". Jak się okazało, chodziło mu o nazwę stypendium naukowego fundowanego przez samorząd województwa.
  Marszałek Marek Woźniak jest otwarty na zmianę nazwy stypendium naukowego

  Marszałek Marek Woźniak jest otwarty na zmianę nazwy stypendium naukowego ©Grzegorz Dembiński

  Radny Zbigniew Czerwiński przy okazji omawiania projektu budżetu województwa zaproponował zmianę nazwy stypendium naukowego. Uczynił to w ramach, jak sam określił, "zwalczania kultu marszałka". W jego opinii stypendia naukowe, które fundowane są przez samorząd, nie powinny wpisywać się w "kult" marszałka Marka Woźniaka, ponieważ pieniądze na nie przeznaczane pochodzą z budżetu województwa. W jego ocenie powinny one zatem nosić nazwę "stypendium samorządu województwa wielkopolskiego".

  - Znany jest mi tylko jeden kult marszałka - stwierdził Marek Woźniak, odpowiadając radnemu. - Sądzę jednak, że nie o tego marszałka chodzi.

  Marszałek województwa przypomniał, że nazwa stypendium ma już wiele lat i pochodzi jeszcze z czasów, gdy na tym stanowisku pracowały inne osoby. Wskazał także, że zwyczajowo to marszałek lub jeden z jego zastępców zwyczajowo wręczają te stypendia. Są oni bowiem ustawowo uprawnieni do reprezentowania województwa.

  - Jestem jednak otwarty na możliwość zmiany nazwy stypendium - zaznaczył Marek Woźniak. - Naprawdę nie zależy mi na tej nazwie. Dyskusja w tej sprawie nie była wczoraj kontynuowana, ale może się jeszcze pojawić na lutowej sesji sejmiku, kiedy to radni przyjmować będą tegoroczny budżet województwa.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo