Poznań: Porozumienie z prezydentem w sprawie budżetu

  Poznań: Porozumienie z prezydentem w sprawie budżetu

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Platforma Obywatelska oficjalnie nie potwierdza, że udało się osiągnąć porozumienie z prezydentem w sprawie budżetu. Ryszard Grobelny jest tym stanowiskiem zdziwiony. Jego zdaniem, do takich uzgodnień z klubami w Radzie Miasta doszło.
  Dzisiaj prezydent przedstawi radnym zmiany w budżecie, a jest ich łącznie kilkadziesiąt. Będą one dodatkowo kosztować 23 mln zł. W tej kwocie jest 5,5 mln zł na działania antykryzysowe, więcej pieniędzy ma być na remonty dróg. 150 tys. zł trafi na bieżące, najpilniejsze wydatki związane z ochroną miejsc pamięci historycznej.

  Prezydent zgodził się także na przygotowanie programu opieki żłobkowej (jednak ma on nie generować kosztów dla miasta), czy budowę nowego przedszkola (jedno z obecnie funkcjonujących ma być zamknięte).

  Skąd prezydent weźmie 23 mln zł? 1,2 mln zł z promocji miasta i Euro 2012. Pieniądze będą także z rozliczeń koncertu Stinga (dostaniemy część wpływów z biletów) i budowy Nowych Zawad, czy przeszacowania kosztów przebudowy wiaduktu Antoninek.

  Tymczasem Platforma Obywatelska mówi o wprowadzeniu do tegorocznego budżetu poprawek, na których realizację będzie potrzeba ponad 12 mln zł.

  - Jeżeli zostaną one zrealizowane, to uznamy, że warto ten budżet poprzeć - zapowiada Marek Sternalski, szef klubu PO.

  Bez względu na to, co oficjalnie twierdzą zainteresowane strony, wydaje się, że kompromis jednak osiągnięto. Zamiast np. budowy żłobka dla 200 maluchów (poprawka SLD), postanowiono znaleźć pieniądze na przeszkolenie opiekunek dla miniżłobków do pięciu osób.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 63

  5,5mln na działania antykryzysowe?? co za głupota?! co za debilizm??!! dajmy 100 mln na takie działania to pewnie kryzysu nie będzie!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo