Powiat śremski: Burmistrz chce zlikwidować szkołę

  Powiat śremski: Burmistrz chce zlikwidować szkołę

  CZUM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ruszył proces likwidacji Szkoły Podstawowej w Wyrzece. Obecnie do szkoły uczęszcza 39 dzieci i około 20 do oddziału przedszkolnego. Właśnie ta niska liczebność spowodowała, że Adam Lewandowski, burmistrz Śremu rozważa całkowitą likwidację placówki. We wtorek w tej sprawie odbędzie się spotkanie rodziców z włodarzem gminy.
  Malejąca liczba uczniów w Szkole Podstawowej w Wyrzece nie oznacza mniejszych pieniędzy, jakie gmina musi łożyć na jej utrzymanie. W ubiegłym roku gmina Śrem wydała na ten cel blisko 800 tys. zł. Wówczas jednak, liczba uczniów była większa. Teraz uczniów jest mniej, a wydatki kształtują się na podobnym poziomie.

  Mieszkańcy wsi są oburzeni taką sytuacją. Wypominają burmistrzowi, że przed wyborami na spotkaniach wiejskich obiecywał, że za jego kadencji nie dojdzie do likwidacji szkoły, a teraz nie dotrzymał obietnicy .


  Jeden z pomysłów zakłada, że dzieci wraz z rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego miałyby rozpocząć naukę w szkołach w Nochowie lub Bodzyniewie. Spotkanie Adama Lewandowskiego oraz dyrektorki szkoły z rodzicami uczniów ze SP w Wyrzece i zaplanowane zostało na wtorek na godz. 17.30.

  Zmiany mogą dotknąć także przedszkole "Jarzębinka" w Śremie. Tam władze gminy chcą doprowadzić do sprywatyzowania placówki, a co za tym idzie , do częściowej redukcji personelu zajmującego się uczęszczającymi do przedszkola dziećmi.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo