Powiat poznański: Wysłużony sprzęt dla strażaków ochotników

  Powiat poznański: Wysłużony sprzęt dla strażaków ochotników

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Strażacy ochotnicy ze Swarzędza otrzymali ponton

  Strażacy ochotnicy ze Swarzędza otrzymali ponton ©Robert Domżał

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rokietnicy od soboty należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
  Strażacy ochotnicy ze Swarzędza otrzymali ponton

  Strażacy ochotnicy ze Swarzędza otrzymali ponton ©Robert Domżał

  Dla strażaków z tej miejscowości oznacza to, że będą wzywani do akcji jeszcze częściej niż w roku 2010. A ponieważ w sobotę komendant miejski PSP przekazał im 13-letnie iveco do ratownictwa technicznego, oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania na pewno nie będzie żałował im pracy.

  W roku 2010 strażacy ochotnicy z całego powiatu poznańskiego wzywani byli na ratunek 3946 razy. Strażacy z Rokietnicy wyjeżdżali do 70 pożarów.
  166 razy wzywani byli na pomoc do innych zagrożeń, czyli na przykład wypadków drogowych. Ale najczęściej w ubiegłym roku pomocy udzielali ratownicy ze Swarzędza oraz Lubonia. Gasili oni pożary odpowiednio po 154 i 114 razy. Także w sobotę strażacy ze Swarzędza otrzymali ponton.

  Jak mówi naczelnik OSP Swarzędz Katarzyna Turkiewicz nowy nabytek bardzo się przyda, ponieważ na Jeziorze Swarzędzkim zdarzają się wypadki. - Trzy lata temu utonęły trzy osoby. Żeby do takich nieszczęść nie dochodziło tworzymy drużynę ratownictwa wodnego. Znajdą się w niej czterej strażacy, którzy są członkami WOPR - wyjaśnia Katarzyna Turkiewicz.

  Komenda Miejska PSP przekazała też samochody jednostkom OSP w Buku - volkswagena T-4, samochód iveco dla OSP os. Kwiatowe w Poznaniu. Z kolei 31-letniego mercedesa unimog otrzymało OSP Strykowo. 18-letnie volkswageny golfy pojechały do strażaków z Kleszczewa i Kórnika. 35-letnią pompę dostała OSP Dopiewo.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo