Poznań: Remontują trzy ulice na Górczynie

  Poznań: Remontują trzy ulice na Górczynie

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W poniedziałek rozpocznie się gruntowna przebudowa trzech ulic na Górczynie. Drogowcy pojawią się na ulicach Bosej, Knapowskiego oraz Myśliwskiej. Prace będą kosztowały około 2 mln zł i potrwają do połowy czerwca.
  Na stan tych ulic od dawna narzekali nie tylko kierowcy, ale również okoliczni mieszkańcy, którzy z trudem poruszali się po nierównych i dziurawych chodnikach. To także oni decydowali, co wymaga naprawy (na początku stycznia zorganizowano konsultacje społeczne).

  - Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni ulicy, kanalizacji ściekowej, a także instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego - mówi Maciej Raczak ze spółki Budownictwo Drogowe Siedlecki, która na zlecenie poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich wyremontuje ulice na Górczynie. Modernizacja została podzielona na etapy. - Aby minimalizować utrudnienia w ruchu - przekonuje Tomasz Libich z ZDM.

  W pierwszym etapie rozpoczynających się właśnie prac zamknięta zostanie część chodników. Piesi będą mogli w tym czasie chodzić jedną ze stron ulicy. Na utrudnienia muszą przygotować się także kierowcy. Teraz przejazd remontowanymi ulicami będzie możliwy. Kiedy jednak drogowcy zaczną układać nową nawierzchnię - zostaną one całkowicie zamknięte dla samochodów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo