Poznań: List do władz miasta w sprawie szkoły na Strzeszynie

  Poznań: List do władz miasta w sprawie szkoły na Strzeszynie

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  "Emocji związanych ze szkołą na Strzeszynie Greckim w ostatnim czasie jest wiele. Propozycja Familijnego Poznania dotycząca zarządzania placówką, wybudowaną za 20 milionów złotych z miejskiej kasy, wzbudziła wiele kontrowersji. Dla nas jednak - członków Stowarzyszenia "Strzeszyn dla Dzieci", skupiającego rodziców z całego osiedla - co innego jest najważniejsze" - piszą w liście otwartym do władz miasta.
  "Najważniejsze, by szkoła ruszyła z dniem 1. września 2011 roku i była szkołą naszych marzeń, inwestycją w edukację naszych dzieci, miejscem, które zachęci je do zdobywania wiedzy i rozwinie w nich kreatywność i umiejętności społeczne. By była centrum kultury i integracji społecznej".

  - To z naszej strony nie tylko koncert życzeń. Jesteśmy gotowi do współpracy. Po konsultacjach z mieszkańcami mamy gotowe koncepcje i realne pomysły na zorganizowanie i wyposażenie szkoły - zapewnia Monika Czarnecka, sekretarz Stowarzyszenia "Strzeszyn dla Dzieci".

  - Czekamy na wybór dyrektora "naszej szkoły", bo jak wynika z rozmów z Wydziałem Oświaty to on lub ona będzie dla nas osobą kluczową - dodaje Iwona Żołdak-Stryjska.

  Mieszkańcy Strzeszyna Greckiego niepokoją się, że do tej pory miasto nie podało żadnej informacji, dotyczącej organizacji placówki, a także kto nią będzie kierował.

  - Czekamy na ostatnie odbiory techniczne budynku i finalizujemy rozmowy dotyczące prowadzenia nowej miejskiej szkoły - mówi Sławomir Hinc, zastępca prezydenta Poznania. - Już za kilka dni poinformujemy mieszkańców Strzeszyna o sposobie organizacji tej szkoły.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo