Wolsztyn: Stanie przed sądem za znęcanie się nad konkubiną

  Wolsztyn: Stanie przed sądem za znęcanie się nad konkubiną

  Danuta Rzepa

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjanci zatrzymali 31-letniego wolsztynianina, który od dłuższego czasu znęcał się nad mieszkającą wraz z nim konkubiną.
  Kobieta, będąc już na skraju wytrzymałości psychicznej i fizycznej, o zachowaniu konkubenta powiadomiła policję. Twierdziła, że mężczyzna notorycznie bije ją, dusi oraz demoluje mieszkanie. Na miejscu okazało się, że wolsztynianin rzeczywiście jest bardzo agresywny, a poza tym znajduje się pod wpływem alkoholu.

  - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie oprawcy zarzutu popełnienia przestępstwa z art.
  207 kk - informuje Wojciech Adamczyk, rzecznik KPP w Wolsztynie. - Mając na względzie charakter sprawy, w tym agresywne zachowanie zatrzymanego względem ofiary, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią także za pośrednictwem osób trzecich. Nadto nakazano mu opuszczenie mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną na okres trzech miesięcy. W przypadku naruszenia owych postanowień, podejrzany może zostać tymczasowo aresztowany.

  Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Za znęcanie się nad konkubiną grozi mu do 5 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że przemoc połączona była ze szczególnym okrucieństwem, to kara może zostać wydłużona nawet do 10 lat.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo