Akademicy i Andrzej Jagodziński w Auli Nova

  Akademicy i Andrzej Jagodziński w Auli Nova

  MAZ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W lutym miną dwa lata od powołania przez Senat Akademii Muzycznej w Poznaniu Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej.
  Andrzej Jagodziński jest w Poznaniu częstym gościem

  Andrzej Jagodziński jest w Poznaniu częstym gościem ©Sławomir Seidler

  Kieruje nim ceniony perkusista Krzysztof Przybyłowicz, a wykładają na nim tak renomowani muzycy jak pianiści Katarzyna Stroińska i Wojciech Olszewski, saksofonista Jarosław Wachowiak czy basista Zbigniew Wrombel. Liczba studentów od początku istnienia zakładu podwoiła się i aktualnie jest ich 24. Tradycją stają się koncerty, podczas których pedagodzy i studenci grają z gościem specjalnym.

  Dziś będzie to jeden z najbardziej cenionych polskich pianistów jazzowych Andrzej Jagodziński. W programie wieczoru znajdą się m.in. takie standardy jazzowe jak "Milestones" Milesa Davisa czy "Spain" Chicka Corei. Nie zabraknie też utworów skomponowanych przez pedagogów, jak na przykład "Minor Blues" op.1 Zbigniewa Wrombla czy "New Time" Jarosława Wachowiaka. Będzie "Życzenie" Fryderyka Chopina i wiele muzycznych niespodzianek.

  Nie wszyscy wiedzą, że pianista, kompozytor i aranżer Andrzej Jagodziński ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie... waltorni. W drugiej połowie lat 70. związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Przełomowe znaczenie w jego karierze miała nagroda w konkursie Old Jazz Meeting "Złota Tarka", gdzie wystąpił jako pianista. Od tego momentu związał się całkowicie z jazzem i fortepianem. Dziś w swym dorobku ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi. Od 1987 roku akompaniuje Ewie Bem, a w 1993 roku stworzył Andrzej Jagodziński Trio. Uznanie zarówno fanów jak i krytyki zdobyły nagrane przez ten zespół płyty "Chopin" i "Chopin Once More".

  Po roku
  Aula Nova (ul. Św. Marcin 87)
  piątek, 21.01., godzina 19
  wstęp wolny

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo