Poznań: Psi elementarz trafi do szkół

  Poznań: Psi elementarz trafi do szkół

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie udało się w sierpniu, tuż przed nowym rokiem szkolnym, ale w końcu jest. "Kejtrowy elementarz" wkrótce trafi do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich podstawówek.
  To poradnik dla właścicieli psów i tych osób, które zastanawiają się nad nabyciem czworonoga

  To poradnik dla właścicieli psów i tych osób, które zastanawiają się nad nabyciem czworonoga ©A. Szozda

  - To poradnik dla właścicieli psów i tych osób, które zastanawiają się nad nabyciem czworonoga - mówi Marta Fryc z Biura Kształtowania Relacji Społecznych, które pomogło przygotować elementarz. - To efekt pracy kilku wydziałów Urzędu Miasta. Są w nim zawarte m.in. prawa i obowiązki posiadaczy psów, a także wiele innych ważnych informacji opatrzonych rysunkami "z przymrużeniem oka" autorstwa Grzegorza Bąkowskiego.

  Z elementarza dowiemy się, dlaczego mamy sprzątać po psach albo je czipować, kiedy i na jaki rachunek wnosić opłatę lokalną za czworonoga (kiedyś był to podatek od posiadania psów), i w których lecznicach możemy dokonać czipowania.


  - Dołączyliśmy informacje o tym, gdzie w Poznaniu są wybiegi i toalety dla psów, mapki parków i ich regulaminy - dodaje Fryc.

  Kolorowe wydawnictwo ma 65 stron. Jako pierwsze otrzymają je, za pośrednictwem wydziału oświaty, dzieci w podstawówkach. - Chcemy dotrzeć do dzieci i młodzieży, a przez nie do ich rodziców. Część nakładu przekażemy do schroniska dla zwierząt, dla osób, które zdecydują się adoptować psa. Elementarz dostaną też osoby, które swojego zwierzaka będą w tym roku czipować. Część przeznaczymy na konkursy podczas czerwcowej "Kejtrówki" - dodaje Fryc.

  Nakład "Kejtrowego elementarza" to 35,5 tys. egzemplarzy. Koszt opracowania i druku 1 sztuki wydawnictwa to niecałe 2 zł.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pies

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  To kara a nie elementarz będzie mobilizować ludzi do sprzątania po psie. Miasto powinno zmobilizować Straż Miejską zakazać im zajmowaniem sie kierowcami a zadaniować ich pod kątem karania za...rozwiń całość

  To kara a nie elementarz będzie mobilizować ludzi do sprzątania po psie. Miasto powinno zmobilizować Straż Miejską zakazać im zajmowaniem sie kierowcami a zadaniować ich pod kątem karania za nieczystości. Wystarczy rano poobserwować place przy osiedlu to będą mieli tyle mandatu, że załatają dziurę budżetową w Poznaniu. A tego co kazał wydrukować takie elementarze zwolnić z pracy za marnowanie pieniędzy podatnikówzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo