Bez niespodzianek w strefie poznańskiej PP, druga wygrana w sezonie rezerw Lecha Poznań!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Łukasz Spławski z Warty popisał się klasycznym hat-trickiem
Łukasz Spławski z Warty popisał się klasycznym hat-trickiem Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
W środę rozegrano większość spotkań 1/16 finału PP w strefie poznańskiej WZPN. Natomiast Lech II w zaległym meczu IIIligi wygrał z Włocłavią.

Warta Poznań gościła w Luboniu, gdzie jej rywalem był występujący w okręgówce Luboński 1943. Podopieczni Tomasza Bekasa wygrali pewnie 4:0 (1:0).

– Dominowaliśmy w tym meczu zdecydowanie od początku do końca – powiedzial trener Warty, Tomasz Bekas. Prowadzenie dla zielonych uzyskal w 12 minucie Adrian Owczarek. Pozostałe trzy bramki zdobył wprowadzony w 60 minucie na boisko Łukasz Spławski, który popisał się klasycznym hat-trickiem, ustalając wynik w ostatniej minucie.
Prowadzona przez Mariusza Bekasa Polonia Środa Wlkp. pojechała do Śremu na mecz z tamtejszą Wartą odnosząc zasłużone zwycięstwo 4:0 (2:0) po bramkasch Jakuba Solarka (5), Krystiana Pawlaka (42(, MIchała Chmieleckiego (60) oraz Radosława Barabasza (84).

Tarnovia Tarnowo Podgórne miała teoretycznie najbardziej wymagajacego rywala, zmierzyła się bowiem w Popowie z Błękitnymi Wronki. Trzecioligowcy zwyciężyli 6:0 (4:0). Bramki zdobyli: Mateusz Kubicki 2, Robert Bochiński - 2 oraz Karol Gregorek i Arkadiusz Trzciński.

W Poznaniu, na stadionie przy ul. Harcerskiej, Unia Swarzędz wygrała z Polonią Poznań 3:1 (2:0). Bramki dla Unii zdobyli: Marcin Jędrzejczak (10), Adam Gajda (35) i Mateusz Świergiel (53), natomiast dla Polonii – Błażej Wieśko (81).
Dopiero w czwartek rozegrane zostaną dwa inne mecze 1/16 finału (oba o godz. 20), Oldboye Lecha – Maratończyk Brzeźno i Akademia Piłkarska Reissa – Concordia Murowana Goślina.

Natomiast drużyna Lecha II rozgrywała we Włocławku zaległy mecz III ligi. Podopieczni Patryka Kniata pokonali outsidera tabeli 3:0. Bramki: Mateusz Klichowicz (14), Wiktor Witt (45, karny) oraz Marcin Gawron (80).

Inne wyniki PP w strefie poznańskiej:
Vitcovia - Huragan Pobiedziska 0:3, Piast Kobylnica - Mieszko Gniezno 0:2, Polonia II Środa - Kotwica Kórnik 0:3, Canarinhos Skórzewo - Szturm Junikowo 5:1, Dyskobolia Intermarche Grodzisk Wielkopolski - GKS Dopiewo2:4, Warta Sieraków - Warta Międzychód, SAM Jastrzębsko Stare - Korona Bukowiec 1:7.