Tarnowo Podgórne: Piotr Owczarz nowym sołtysem

  Tarnowo Podgórne: Piotr Owczarz nowym sołtysem

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piotr Owczarz, przedsiębiorca prowadzący zakład wulkanizacyjny jest od wtorku sołtysem Tarnowa Podgórnego.
  Około 250 osób przybyło na spotkanie, w trakcie którego wybierano sołtysa i Radę Sołecką Tarnowa Podgórnego. O stanowisko sołtysa ubiegali się: Zenon Troszczyński, pełniący tę funkcję przez ostatnie cztery lata oraz Piotr Owczarz.

  - Przez poprzednie cztery lata pracowałem już w Radzie Sołeckiej. Starałem się współorganizować wycieczki oraz imprezy integracyjne dla mieszkańców Tarnowa Podgórnego. Już jako sołtys będę chciał rozwinąć tą działalność - mówi Piotr Owczarz.

  Działalność nie ma się jednak ograniczyć do tego co przyjemne. Sołtys musi być też łącznikiem między mieszkańcem a radą gminy oraz mieszkańcami i wójtem.

  - Będę starał się regularnie, co dwa tygodnie organizować spotkania z mieszkańcami. Sądzę, że z racji tego, że prowadzę usługową działalność gospodarczą w Tarnowie Podgórnym mam częsty kontakt przynajmniej z częścią mieszkańców. Najprawdopodobniej stworzę stronę internetową, by za jej pośrednictwem informować, szczególnie młodszych, o tym co ma się dziać w naszej miejscowości - podkreśla Piotr Owczarz.

  O siedem miejsc w Radzie Sołeckiej ubiegało się aż trzynaście osób. W większości były to kobiety.

  Mieszkańcy najwięcej głosów oddali na następujące osoby: Wojciech Wieruszewski - 218, Jacek Pietrucha - 194, Bożena Możdżeń - 167, Tadeusz Rzepczyński - 134, Elżbieta Stróżyk - 12, Urszula Ludwińska - 108, Aleksander Borowiak - 88. Wymienione osoby przez najbliższe cztery lata będą tworzyć Radę Sołecką.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo