Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2. Oceniamy lechitów

LEM
Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań za nami. Wynik 2:2. Zobacz, jak oceniamy lechitów w skali od 1 do 10.

Maciej Gostomski 5
W dniu swoich 26. urodzin dwa razy musiał wyjmować piłkę z siatki i o ile przy pierwszym golu był bez szans, o tyle przy drugiej bramce mógł zachować się nieco lepiej.

Zobacz: Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań. Wynik 2:2 [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]

Tomasz Kędziora 7
Znakomity występ. Był nie do przejścia, walczył skutecznie w obronie i pomagał w ofensywie. Okrzepł, nabrał doświadczenia i ręce same składały się do oklasków po jego interwencjach.

Hubert Wołąkiewicz 7
Grał na pozycji defensywnego pomocnika i robił to tym razem znakomicie. Wraz z Trałką przyćmili Vdorljaka i Jodłowca.

Marcin Kamiński 7
Najlepszy jego mecz w tym sezonie i nie tylko dlatego, że strzelił gola. Bardzo pewne interwencje, wygrywał wszystkie pojedynki w powietrzu. Takiego "Kamyka" chcielibyśmy oglądać zawsze.

Barry Douglas 6
Popełnił prosty błąd w 13. minucie, po którym Lech nieomal nie stracił bramki. Miał olbrzymie kłopoty z szybkim Żyro. W pewnym momencie spojrzał nawet na swoje buty, bo ślizgał się niemiłosiernie. Na szczęście szybko się ogarnął. Kapitalnie dośrodkował przy pierwszym golu i potem grał już dobrze.

Maciej Wilusz 5
Gdyby nie przegrany pojedynek pojedynek z Dossą Juniorem w ostatniej minucie meczu, ocena jego gry byłaby dużo lepsza. Niestety dał się wyprzedzić Cypryjczykowi i marzenia o zwycięstwie przy Łazienkowskiej prysnęły jak bańka mydlana.

Łukasz Trałka 6
W obronie bardzo dobry. Walczył jak na kapitana przystało niezwykle ofiarnie. Szkoda, że z rozegraniem piłki nie radził sobie już tak dobrze.
Dariusz Formella 6
Udowodnił, że warto na niego stawiać. Grał odważnie, nie wszystkie swoje pomysły potrafił dobrze zrealizować, ale zdobył ładną bramkę, czego przed meczem chyba nikt nie zakładał.

Kasper Hamalainen 5
Miał jedną dobrą sytuację w pierwszej połowie, kiedy przedarł się środkiem i był sam na sam z Kuciakiem. Nie był to jednak dobry występ Fina, który miał zbyt dużo strat piłki i niedokładnych zagrań.

Szymon Pawłowski 7
Motor napędowy Lecha i jego najlepszy ofensywny piłkarz. Szkoda, że kilku dobrych okazji do dobicia Legii zabójczą kontrą nie wykorzystał, wybierając złe rozwiązanie.

Dawid Kownacki 7
Dał z siebie wszystko. Walczył, biegał absorbował obronę Legii i był bliski zdobycia gola po przerwie, kiedy piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek.

Muhamed Keita 4
Nieudany występ. Oprócz jednego strzału, nie potrafił zupełnie utrzymać się przy piłce, grał krótko, ale popełnił mnóstwo błędów

Szymon Drewniak i Luis Henriquez grali zbyt krótko

Materiał oryginalny: Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2. Oceniamy lechitów - Głos Wielkopolski