Kępno: Nieletni znęcali się psychicznie nad samotną kobietą

  Kępno: Nieletni znęcali się psychicznie nad samotną kobietą

  MAW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Trzech nieletnich mieszkańców gminy Łęka Opatowska, w powiecie kępińskim przez rok znęcało się psychicznie nad samotną kobietą. Zastraszona 47-latka bała się jednak zawiadomić policję
  W końcu cała trójkę udało się namierzyć policji. Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich kępińskiej policji ustalili, że cała sytuacja trwała od 2009 roku.

  - Trzech chłopców w wieku od 13 do 17 lat, mieszkańców gm. Łęka Opatowska uprzykrzało życie mieszkającej w tej samej miejscowości kobiecie - poinformował mł. asp. Mateusz Lewek z kępińskiej policji. - Wielokrotnie kierowali pod jej adresem obelżywe i obraźliwe słowa, o różnych porach dnia, a także nocy pukali do drzwi jej mieszkania, rzucali kamieniami w okna, a ostatnio posunęli się nawet do kierowania pod jej adresem gróźb pozbawienia życia.

  W ostatnich dniach dopuścili się zniszczenia schodów prowadzących do mieszkania 47-latki, a także okna od piwnicy powodując straty w wysokości około 800 zł.

  - Pokrzywdzona nie informowała o całej sytuacji policji, gdyż obawiała się, że doprowadzi to do jeszcze większego nasilenia agresji ze strony nieletnich - dodaje mł. asp. Mateusz Lewek.

  Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że kobieta i jej prześladowcy to mieszkańcy miejscowości Stogniew. Poszkodowana ma córkę, która się uczy i przebywa w internacie. Nieletni perfidnie wykorzystywali ten fakt. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą oni przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

  Żaden z trójki zatrzymanych chłopców nie miał wcześniej konfliktu z prawem. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie potrafili wyjaśnić przyczyn swojego zachowania.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo