Nieudana czasówka na MŚ Katarzyny Pawłowskiej! Mikołaj Gutek zadowolony ze swojej jazdy!

Katarzyna Pawłowska nie będzie z rozrzewnieniem wspominać startu na MŚ w Hiszpanii Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Niemka Lisa Brennauer zdobyła we wtorek w hiszpańskiej Ponferradzie złoty medal mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas. Niemka pokonała liczącą 29,5 km trasę w 38 minut i 48 sekund. W stawce 47 zawodniczek znalazły się dwie Polki. Na 19. pozycji uplasowała się Eugenia Bujak. 42. miejsce zajęła była zawodniczka Jedynki Limaro Kórnik, Katarzyna Pawłowska.

Srebrny medal wywalczyła Żanna Sołowiej z Ukrainy. Trzecia była reprezentantka USA – Evelyn Stevens. Ellen van Dijk, broniąca mistrzowskiego tytułu, sklasyfikowana została na siódmej pozycji. Dziewiątą lokatę zajęła natomiast Linda Villumsen, która zdobywała medale w czterech poprzednich czempionatach.

Dobry występ zanotowali natomiast na czasówce polscy juniorzy. Rywalizację zdominował Niemiec Lennard Kamn. Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Szymon Sajnok, ostatecznie zajęli odpowiednio – 13. i 17. miejsce.
– Myślę, że pojechałem super. Wiem, że to może wyglądać źle – strata do pierwszego zawodnika 1:58 – ale on pojechał jak chłopak z innej kategorii – tłumaczył po wyścigu Gutek. Kolarz z Tarnowa Podgórnego do zwycięzcy stracił 1:58, ale do czołowych pozycji zabrakło już mu tylko 40 sekund.