Jacek Prześluga prezesem PKP? Zawsze chciał iść w górę

  Jacek Prześluga prezesem PKP? Zawsze chciał iść w górę

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolanin Jacek Prześluga, członek zarządu PKP SA, może wkrótce zostać prezesem PKP Intercity - podają od kilku dni branżowe media.
  Z branżą kolejową Prześluga związał się w 2004 roku

  Z branżą kolejową Prześluga związał się w 2004 roku ©FOT. pkp sa

  Prześluga jest też wymieniany wśród osób, które mogą zostać prezesem głównej spółki kolejowej, czyli PKP SA. - O zmianach w spółkach PKP poinformujemy, kiedy do nich dojdzie - ucina rozmowę Sławomir Sadowski z Ministerstwa Infrastruktury.

  Prześluga również nie komentuje. Nie ukrywa jednak, że rozmawiał z szefami Ministerstwa Infrastruktury o wizji rozwoju polskich kolei.

  A wizję Prześluga miał zawsze. Czasami przekuwał ją w sukces, czasami w porażkę. Kim jest człowiek, który prowadził historyczną kampanię wyborczą Henryka Stokłosy w 1989 roku, był autorem ,,Kalendarza szalonego małolata", doradzał Januszowi Palikotowi, napisał biografię Aleksandra Gudzowatego i co jakiś czas trzęsie koleją?

  Burżuj, kapitalista, szef

  Prześluga ma 51 lat, o sobie opowiada niechętnie. A raczej bardzo chętnie, ale trzeba go na to długo namawiać. - Jestem dojrzałym facetem, mam 51 lat. Nauczyłem się odróżniać ziarno od plew, szukać własnej prawdy, niejeden raz dostałem od życia po dupie - zaczyna filozoficznie. Skończył nauki polityczne na UAM, w latach 80. był dziennikarzem, m.in. ,,Głosu Wielkopolskiego", "Gazety Poznańskiej" i "Tygodnika Pilskiego". Dziennikarka, która w tamtych latach z nim pracowała, charakteryzuje go krótko: - To był niepokorny duch. Nigdy nie ukrywał, że chce iść w górę.

  Henryka Stokłosę Prześluga poznał jako dziennikarz "Tygodnika Pilskiego". - W 1987 r. napisałem reportaż o kapitaliście burżuju, czyli o Stokłosie - mówi.

  Dwa lata później był mózgiem kampanii wyborczej Stokłosy do Senatu. Kampanii kosztownej, ale zakończonej historycznym sukcesem - Stokłosa został jedynym senatorem niepopieranym przez "Solidarność".

  - Mam o nim cholernie negatywne zdanie, trudno mieć inne, gdy dostaje się po mordzie od jakiś wynajętych ludzi, którzy w 1991 roku upomnieli mnie, bym nie pisał o senatorze. Ale równocześnie mam do tego faceta jakiś wewnętrzny szacunek. A konkretnie dla tego, co zbudował w latach 80., przerabiając zwierzęcą padlinę - mówi teraz o Stokłosie Prześluga.

  1 3 »

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dyzma polskiej sceny

  Wielkopolanin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 17

  Ambicje Pana Jacka z pewnością sięgają dużo wyżej, niż Prezesura w PKP... Czy ten Dar Opatrzności polskiej kolei nie staj się zbyt niebezpieczny dla elit politycznych, które go tak usilnie promują?...rozwiń całość

  Ambicje Pana Jacka z pewnością sięgają dużo wyżej, niż Prezesura w PKP... Czy ten Dar Opatrzności polskiej kolei nie staj się zbyt niebezpieczny dla elit politycznych, które go tak usilnie promują? Ostatnio widziałem lokalny program WTK w Poznaniu, gdzie rozmawiano na temat inwestycji w Nowy Dworzec PKP. Konstatacja Pana Jacka, wobec zagrożenia w realizacji wynikającego z braku decyzji lokalizacyjnej dla dworca i przedłużających się negocjacji dot. infrastruktury: "Ja nie będę ojcem tej porażki." Jasne, Pan Jacek, specjalista od wszystkiego, czym się zajmie, odnosi w swoim życiu wyłącznie sukcesy...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grabaż

  komoruski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

  w swej książce opisuje jak ten pilski politruk nakapował w gazecie o ich koncercie ,że antypanstwowy i takie ubeckie denuncjacje.Oczywiscie byl zakaz grania.Widac ,że POlszewia popiera towarzyszy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Geniusz" od promocji Palikota

  Reality Show (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 14

  ma uzdrowić PKP? Ciekawe...
  Współczuję kolejarzom!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mały wiejski cwaniaczek

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

  spod budki ma uzdrowić PKP ! O czasy, o ludzie!.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kwadratura koła

  bydloszewski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 21

  Dziennikarka nie dodała tylko, że z Kazdym niezależnie od ceny i PO trupach do celu. Tak koleje napewno POjadą "lepiej" jak Kolejny historyk zacznie rządzić -Jest już płemier dobej, komoruski, i...rozwiń całość

  Dziennikarka nie dodała tylko, że z Kazdym niezależnie od ceny i PO trupach do celu. Tak koleje napewno POjadą "lepiej" jak Kolejny historyk zacznie rządzić -Jest już płemier dobej, komoruski, i zgraja jego doradców równie "histe(o)rycznie zaangażowanych. Latać mieliśmy na drzwiach od stodoły teraz POjezdzimy wagonami i kwadratowych kołach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prześluga na prokuratora

  daab (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

  może pozamyka to czerwone ścierwo ze Śmiłowa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo