Głos Wielkopolski » Magazyn » Dokarmianie taty, czyli Michał Grudziński z synami

Dokarmianie taty, czyli Michał Grudziński z synami

Data dodania: 2011-01-17 13:31:07 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2011-01-17 14:07:26

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Dokarmianie taty, czyli Michał Grudziński z synami

Michał Grudziński będzie teraz wpadał podczas przerwy w teatrze na lunche do synów - Wojtka i Macieja (© Andrzej Szozda)

- A najbardziej to bym chciał, aby kiedyś lokal był większy i z malutką scenką w rogu dla mnie - rozmarzył się ulubieniec nie tylko poznańskich widzów aktor Michał Grudziński. Wizytę w "Kraszkebabie", prowadzonym przez synów artysty Macieja i Wojtka złożyła Kamilla Placko-Wozińska

Michała Grudzińskiego, który na co dzień występuje w Teatrze Nowym w Poznaniu, widzowie w całym kraju znają też z filmów i seriali. Jako Andrzej Stankiewicz, ojciec Zosi i Małgorzaty wystąpił w 40 odcinkach "Na dobre i na złe" (niestety "zmarł"). W tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

- Tak trochę właśnie ta czterdziestka skłoniła mnie do refleksji - wyznaje. - Pomyślałem, że fajnie byłoby mieć coś własnego, najlepiej rodzinnego.

A rodzinnie w "Kraszkebabie" jest podwójnie. Nie tylko synowie zajmują się lokalem. W dodatku znajduje się on w kamienicy, którą aktor zna od dziecka.

- Przed laty mieszkała tu moja ciotka - wspomina.
∨ Czytaj dalej
- Zawsze gdy z mamą przyjeżdżaliśmy do Poznania, u niej bywaliśmy.

Tajemniczy kraszkebab

Żaden z "juniorów" Grudzińskich nie ma wykształcenia gastronomicznego (Wojtek wybrał bankowość, a Maciej socjologię), skąd więc pomysł na własny lokal?

- Kuchnia to od lat nasza pasja - tłumaczy Wojtek. - A zamiłowanie do niej mamy po mamie, która świetnie gotuje.

- Co prawda nie są to potrawy tureckie, a kresowe - dodaje Maciej. - Ale właśnie w domu nauczyliśmy się wszystkiego o smakach i ich łączeniu.

Tata pochwalił pomysł. I zaczął się rekonesans po Poznaniu - jaka kuchnia cieszy się wśród mieszkańców popularnością, na jaką jest jeszcze miejsce. Gdy zdecydowali, że to będzie właśnie kebab, ruszyli w kraj. Pod Warszawą znaleźli Turków robiących kebab wołowo-cielęcy. "Zaimportowali" go więc do Poznania.

- I to jest właśnie kraszkebab? - pytam i na moment zalega cisza. - Nie - śmieje się Maciej. - To tylko nazwa. "Krasz" pochodzi od Kraszewskiego, ulicy przy której jesteśmy. Bardzo czujemy się związani ze starymi Jeży-cami, okolicami rynku Jeżyc-kiego - dodaje i wskazuje ścianę, którą zdobi fototapeta z jeżyckimi kamienicami.

Choć mała scenka

Są bardzo dumni ze swojego menu, pity, sałatek (do każdej serwują liść mięty), kebabu nawet i ... bezmięsnego. Goście chwalą Mieczysława Kaźmierczaka, kucharza z 30-letnim stażem w "Polonezie". A Grudzińscy stale udoskonalają receptury, oczkiem w ich głowie są sosy.

Michał Grudziński ma z Teatru Nowego blisko do synów. Jest więc tu częstym gościem. A Michał i Wojtek prześcigają się w podsuwaniu mu smacznych kęsów. Chętnie wpadają też przyjaciele. Trochę mało tu miejsca.

- Ale kto wie, może kiedyś? - zastanawia się aktor. - Może będziemy mieć większy lokal z choć małą scenką? Synowie zajmą się żywieniem, a ja będę występował...

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

sNHTFSnjs

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

YcsnwbbveOb (gość), 01.02.11, 06:22:06

m21GbM uynrgezmmvuh, [url=http://mdkrlzetakvz.com/]mdkrlzetakvz[/url], [link=http://xjachmsxvzrj.com/]xjachmsxvzrj[/link], http://aanmzpdlbevm.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozrywka

Głos Wielkopolski

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Głos Wielkopolski", piątek 25.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Kontakt: infolinia 800-171- 801, 61 8606026, 61 8606029, 61 8606030, 61 8606032 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16

email:prenumerata@glos.com

Zamów prenumeratę

Reklama:

Biuro Reklamy Filia Poznań

ul. Grunwaldzka 19
60-782 Poznań
tel. 61 869-4196, 61 869-4267
fax. 61-869-4190

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Głos Wielkopolski

ul. Grunwaldzka 19,
60-782 Poznań,
tel. 61 86-94-100,
fax 61 860-61-15,
e-mail: redakcja@glos.com

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie GłosWielkopolski.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.