Oldboje Lecha gromią Wartę Obrzycko 10:1 [ZDJĘCIA]

Oldboje Lecha gromią Wartę Obrzycko 10:1
Oldboje Lecha gromią Wartę Obrzycko 10:1 Paweł Miecznik
Oldboje Lecha Poznań są już 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W spotkaniu trzeciej rundy dawne gwiazdy Kolejorza rozgromiły występującą w klasie A Wartę Obrzycko 10:1. To pierwsza pucharowa dwucyfrówka oldbojów Lecha w tej edycji PP.

Teoretycznie Warta Obrzycko była najsilniejszym z dotychczasowych pucharowych rywali lechitów, bo poprzedni – Wełnianka Kiszkowo i LKS Lipa – to drużyny B klasy, ale to z Wartą piłkarze Lecha wygrali najłatwiej.

Losy spotkania rozstrzygnęły w pierwszej połowie, po której oldboje Lecha prowadzili 4:0. Trzy bramki zdobył Jacek Dembiński, po dwa gole strzelili Sławomir Najtkowski i Marcin Drajer, a po jednym Tomasz Magdziarz, Sławomir Mizgalski i Tomasz Sangowski. Gości stać było tylko na honorowe trafienie, które w 49. minucie zaliczył Paweł Perz.

W pozostałych wtorkowych meczach Pucharu Polski w strefie poznańskiej oldboje Polonii Środa Wielkopolska ulegli występującemu w klasie okręgowej Piastowi Kobylnica 0:4, a Jurand Koziegłowy (klasa A) przegrał z Lubońskim KS (klasa okręgowa) 3:4.

Oldboje Lecha Poznań – Warta Obrzycko 10:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Najtkowski (12), 2:0 Najtkowski (19), 3:0 Dembiński (40. karny), 4:0 Magdziarz (43), 4:1 Perz (49), 5:1 Dembiński (51), 6:1 Mizgalski (58), 7:1 Dembiński (66), 8:1 Drajer (73), 9:1 Sangowski (79), 10:1 Drajer (90).

Oldboje: Zbigniew Pleśnierowicz – Paweł Bocian, Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Mariusz Skrzypczak – Tomasz Magdziarz, Jarosław Araszkiewicz, Tomasz Sangowski, Sławomir Mizgalski – Jacek Dembiński, Sławomir Najtkowski.