Roztopy: Woda znów zalewa piwnice i podwórza

  Roztopy: Woda znów zalewa piwnice i podwórza

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Roztopy: Woda znów zalewa piwnice i podwórza
  Styczniowe roztopy po raz kolejny dały się we znaki mieszkańcom powiatu poznańskiego. W miniony weekend strażacy musieli wyjeżdżać dziesiątki razy, by wypompowywać wodę z zalanych piwnic i pomagać w osuszaniu podwórzy. Równocześnie poziom Warty jest już tak wysoki, że może się okazać, że w najbliższym czasie takie sytuacje będą się zdarzać coraz częście.
  Roztopy: Woda znów zalewa piwnice i podwórza
  Poziom królowej wielkopolskich rzek, w sobotę wieczorem wynosił w Poznaniu 564 centymetry. W przeciągu 24 godzin, rzeka przyrosła o prawie pół metra. Podobnie jest w innych częściach powiatu - np. w Śremie.

  W Poznaniu woda zalała m.in. kompleks boisk przy Drodze Dębińskiej, a w Łęczycy centrum ogrodnicze. Wkrótce woda może się okazać kłopotem także w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie, gdzie woda wdarła się podczas ostatniej powodzi. Teren wciąż jest otoczony workami z piaskiem, które ułożono w zeszłym roku.

  W miniony weekend nieciekawie było także w Szczepankowie. Choć tu nie ma groźnych cieków wodnych, woda zalała piwnice i podwórza. Zdaniem zdenerwowanych mieszkańców odpowiedzialna za całą sytuację jest przestarzała infrastruktura.

  Roztopy, oznaczały także podobne kłopoty dla mieszkańców ulicy Średzkiej w Swarzędzu. Nie pierwszy raz, woda wdarła się do cih kłopotem okazał się tu brak jakiejkolwiek kanalizacji burzowej czy deszczowej.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ślinotok

  stary,wykształcony z pipidówy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

  To mohery i siepacze Ziobry plują i od tego podnosi się poziom wody. Wodolejstwo prasowe zawiązane z lizaniem d*** ukochanej ostatnio nacji tez poziom wód podnosi. A Kaczyński nienawistnie milczy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zalania, podtopienia,powodzie

  otoJA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

  Tak infrastruktura jest SUPER PRZESTARZAŁA - a najgorsze jest to,że aktualnie to co jest projektowane i budowane jest też stare technologicznie. Jakość uzywanych materiałów i technologii to...rozwiń całość

  Tak infrastruktura jest SUPER PRZESTARZAŁA - a najgorsze jest to,że aktualnie to co jest projektowane i budowane jest też stare technologicznie. Jakość uzywanych materiałów i technologii to przykrywka do rozkradania - kpiąc w żywe oczy z prawa - juz w momencie tworzenie korupcjogennego prawa / np. dotyczące przetargów - gdzie podstawą wyboru wykonawcy jest cena - a jak wskazuja fakty to nawet za 50 % tak zwanej wartości kosztorysowej idą fanfary na temat oszczędności / pieniędzy PODATNIKÓW oraz DOTACJI z UE. Jakiekolwiek uwagi do NAJZACZNIEJSZYCH INSTYTU-CJI jak Wodociągi obojętnie czy w Poznaniu czy w Wielkopolsce w dowolnym mieście oraz Zarządy Dróg nawet nie reagują na uwagi, że projekt danej inwestycji jak i jego wykonanie w ramach ciągle od lat 70-tych ubiegłego XX wieku sce-nariuszy - to brak nie tylko wiedzy ale nawet elementarnej wyobraźni. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo