Kalisz: Wiceprezydent tuż przed wyrokiem

  Kalisz: Wiceprezydent tuż przed wyrokiem

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kalisz: Wiceprezydent tuż przed wyrokiem
  Już w najbliższą środę zapadnie wyrok w ciągnącej się od 5 lat sprawie kaliskiego wiceprezydenta Daniela Sztandery i jego bratanka. Odpowiadają oni za działania na szkodę własnej spółki, oszustwa i faworyzowanie niektórych wierzycieli firmy.
  Kalisz: Wiceprezydent tuż przed wyrokiem
  Na ostatniej przed ogłoszeniem wyroku rozprawie prokurator podtrzymał listę oskarżeń, a obrońcy wygłosili mowy końcowe, zgodnie domagając się uznania swoich klientów za niewinnych. Argumentowali, że nie każda nierzetelna transakcja jest oszustwem. Wskazali, że w obrocie gospodarczym sytuacja rozwija się dynamicznie i nie zawsze można precyzyjnie określić położenie finansowe spółki.

  W swoim ostatnim słowie Sztandera nie przyznał się do żadnego z 22 zarzucanych mu czynów. Po raz kolejny podkreślił, że nikogo nie oszukał i nawet nie miał takiego zamiaru. Poprosił sąd o uniewinnienie. Wspomniane zarzuty dotyczą okresu zanim jesienią 2002 roku objął on fotel wiceprezydenta miasta. Prowadził wtedy firmę rodzinną w podostrowskich Śliwnikach. Prokuratura domaga się dla niego kary 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat i obowiązku naprawienia szkód w ciągu 4 lat.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiepska stronka

  1 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Dlaczego ta strona tak "skacze" po otwarciu , jeżeli się już z trudem otworzy. Marnie to świadczy o administratorze!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo