Licheń: Podziękują za beatyfikację papieża

  Licheń: Podziękują za beatyfikację papieża

  GB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz w parafii św. Doroty na wszystkich mszach zostanie odśpiewany hymn "Ciebie Boga wysławiamy". Uroczysty śpiew "Te Deum" będzie wyrazem wdzięczności za ukończenie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II i ogłoszenie terminu beatyfikacji w święto Bożego Miłosierdzia 1 maja 2011 roku.
  Duszpasterze, parafianie i pielgrzymi sanktuarium licheńskiego chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za jego pobyt w Licheniu w dniach 6-8 czerwca 1999 roku oraz za poświęcenie budowanej wówczas świątyni, o której Papież powiedział:

  "Bracia i Siostry, dziękuję Opatrzności Bożej, że na szlaku mojej pielgrzymki do Ojczyzny jest to właśnie sanktuarium, że mogę spotkać się z wami w otoczeniu wiosennej przyrody na tym pięknym, malowniczym wzgórzu, wśród pól i lasów, aby dokonać poświęcenia nowej świątyni ku czci Bożej Rodzicielki. Patrzę z podziwem na tę ogromną budowlę, która w swoim rozmachu architektonicznym jest wyrazem wiary i miłości do Maryi i Jej Syna. Bogu niech będą dzięki za tę świątynię."

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo