Poznań: ZDM nie wymieni tablic ze starymi nazwami osiedli

  Poznań: ZDM nie wymieni tablic ze starymi nazwami osiedli

  Janusz Ludwiczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z początkiem tego roku wprowadzona została reforma rad osiedli, według której z 69 jednostek pomocniczych utworzono 42 rady osiedli. Równocześnie zmieniły się ich nazwy. I tak osiedle Kopernik-Raszyn to teraz Grunwald Południe, a Świt i os. ks. Popiełuszki nosi nazwę Grunwald Północ.
  ZDM nie wymieni tablic ze starymi nazwami osiedli

  ZDM nie wymieni tablic ze starymi nazwami osiedli ©Janusz Ludwiczak

  Na Grunwaldzie tablice Systemu Informacji Miejskiej (SIM), które ZDM zamontował na przełomie 2009 i 2010 roku, zawierają stare nazwy osiedli. Czy więc tablice te będą wymienione?

  - Jeżeli taka nazwa została uchwalona, to uważam, że tablice na os. Popiełuszki i Świt powinny zostać zmienione. Jeśli wprowadzono os. Grunwald Północ to taka nazwa powinna widnieć na drogowskazie, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd - uważa Wojciech Wośkowiak, radny miasta Poznania.

  Podobnego zdania jest Ryszard Bąk, przewodniczący byłej już Rady Osiedla ks. J. Popiełuszki: - Generalnie nazwa osiedla powinna być zmieniona. Tak samo dzieje się z patronem ulicy - tłumaczy.

  ZDM nie ma w planach wymiany tablic.

  - Tabliczki z informacją ulicową zostały ustawione w 34 jednostkach obszarowych na 114 ulicach. Prace trwały od lipca 2009 od końca ubiegłego roku. Łącznie na zlecenie ZDM zostało zamontowanych 3280 tablic - mówi Tomasz Libich, specjalista do spraw informacji publicznej w ZDM.

  Drogowcy planują zamontować tablice na kolejnych ulicach, jednak uzależnione jest to od środków finansowych.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ja się nie zgadzam

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 32

  nie wolno zmieniać nazwy oś Popiełuszki przecież to kapelan ludzi pracy za czasów komuny,prosze mi podac kto obecnie jest kapelanem ludzi pracy,należy nadawać nazwy wspólczesnych bohaterów którzy...rozwiń całość

  nie wolno zmieniać nazwy oś Popiełuszki przecież to kapelan ludzi pracy za czasów komuny,prosze mi podac kto obecnie jest kapelanem ludzi pracy,należy nadawać nazwy wspólczesnych bohaterów którzy walczyli z komuna i wywalczyli że np robotnik HCP dzisiaj żyje sobie godnie i dostatnio i tak powinno byc Osiedle Pierwszego Swetra RP,Osiedle Mumii Egopskiej itdzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo