Kościan: To nie ministerstwo "wrobiło" wicepremiera Pawlaka

  Kościan: To nie ministerstwo "wrobiło" wicepremiera Pawlaka

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, któremu podlega Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, nie czuje się winne zamieszania, którego ofiarą padł wicepremier Waldemar Pawlak.
  O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu: wicepremier omyłkowo otrzymał wezwanie do zapłacenia kary za brak biletu parkingowego w strefie płatnego parkowania w Kościanie.

  Właścicielem 14-letniego opla, za którego miał zapłacić, okazał się wiceburmistrz Kościana Maciej Kasprzak, a omyłka wzięła się stąd, że cyfrę "zero" w numerze rejestracyjnym opla odczytano w CEPiK-u jako literę "O".

  - To wina tego, w jaki sposób wypełniono wniosek o udostępnienie danych właściciela samochodu - twierdzi Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA. - Operator nie może się zastanawiać, czy to jest cyfra, czy litera. Poza tym tej pomyłki dałoby się uniknąć, gdyby wszystkie rubryki były wypełnione. Tymczasem zabrakło tak podstawowej informacji jak marka samochodu.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo Kościan

  iser (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  gratuluję Kościaniakom - nareszcie Pawlak dostał mandat za "coś" - do tej pory uchodzi mu wszystko bezkarnie - może to sygnał, że kiedyś go rozliczą :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo