Medyk Konin znów wygrał. Piorunujące sześć minut mistrzyń Polski. Czerwona kartka Anny Gawrońskiej

Anna Gawrońska została ukarana czerwoną kartką
Anna Gawrońska została ukarana czerwoną kartką Kamil Strajch
Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosły piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W piątej kolejce rozgrywek ekstraligi, na nieco ponad miesiąc przed pierwszym meczem 1/16 finału Ligi Mistrzów ze szkockim Glasgow City LFC, mistrzynie Polski rozgromiły przed własną widownią AZS Wrocław 8:1.

Mecz rozpoczął się sensacyjnie, bo w 20. minucie prowadzenie objęły wrocławianki. Odpowiedź mistrzyń Polski była jednak piorunująca, bo chwilę później wyrównała Ewa Pajor,. a po kolejnych sześciu minutach medyczki prowadził już 4:1.

– Stracona bramka wyraźnie rozdrażniła i dodatkowo zmobilizowała dziewczyny. To było koncertowe sześć minut w naszym wykonaniu. Zespół po prostu pokazał, jaki ma potencjał – stwierdził trener Roman Jaszczak.

Do końca spotkania dominacja koninianek nie podlegała dyskusji i gdyby drużyna Medyka wykorzystala wszystkie stworzone sytuacje strzeleckie, wynik byłby jeszcze bardziej okazały.

– Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale szczególnie chciałbym wyróżnić obie defensywne pomocniczki Natalię Pakulską i Partycję Balcerzak oraz naszą kapitan Annę Gawrońską – powiedział nam szkoleniowiec koninianek.

Właśnie Anna Gawrońska była najlepszą zawodniczką na boisku, "motorem napędowym" poczynań zespołu. Nie można natomiast pochwalać tego, co zrobiła po zdobyciu ostatniej bramki spotkania, choć w pewnym stopniu można ją zrozumieć. O co chodzi?

Kibice, mimo, że koninianki wygrywały już w tym momencie 7:1, niewybrednymi okrzykami pod adresem zawodniczki zareagowali, gdy ta w przedostatniej minucie podchodziła do rzutu karnego. Kapitan Medyka POLOmarket, która w poprzednim meczu w Lubinie nie wykorzystała jedenastki, tym razem uderzyła bardzo pewnie w samo okienko ustalając wynik spotkania, po czym.... w kierunku obrażających ją kibiców pokazała.... gest Kozakiewicza. Za to niesportowe zachowanie została ukarana czerwoną kartką.

– Wolałbym, żebyśmy wygrali znacznie niżej i nie stracili Ani, która czerwony kartonik będzie musiała odpokutować – skomentowal zdarzenie trener Jaszczak.
.

Medyk POLOmarket Konin – AZS Wrocław 8:1 (4:1)
Bramki
: 0:1 Aleksandra Jaworek (20), 1:1 Ewa Pajor (21), 2:1 Anna Gawrońska (23), 3:1 Gawrońska (25), 4:1 Pajor (26), 5:1 Aleksandra Sikora (62), 6:1 Pajor (70), 7:1 Pajor (75), 8:1 Gawrońska (89. karny).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Szewczuk (60. Matysik), Hercigonja Moulton, Sławczewa, Konat (46. Grzywińska) – Pakulska, Balcerzak – Sikora (62. Kamczyk), Pajor, Zigić (46. Dudek) – Gawrońska