Film
Odc. 2/4: Broń cenna jak życie

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

Rozwiń

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

W 2. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" opowiadamy, jak powstańcy zdobywali i konstruowali uzbrojenie w oblężonym mieście. Sprawdzamy też, jak działały Błyskawice, Piaty, powstańcze katapulty, granatniki i miotacze płomieni. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Koniec Cocomo, ale nie klubów go-go? [ZDJĘCIA]

Koniec Cocomo, ale nie klubów go-go? [ZDJĘCIA]

Rafał Cieśla

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Koniec Cocomo, ale nie klubów go-go?
1/11
przejdź do galerii

Koniec Cocomo, ale nie klubów go-go? ©Łukasz Gdak

Szanowni Państwo, po pięciu latach współpracy informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 3.09.2014 marka klubów Cocomo kończy swoją działalność - taki komunikat pojawił się na stronie internetowej tej sieci. Czy to oznacza, że kluby go-go znikną wreszcie z centrum największych miast w Polsce, w tym także w Poznaniu?
Na razie pewne jest tylko to, że szyldy z nazwą Cocomo zniknęły z klubów. Tak stało się w Poznaniu, ale także i w innych miastach, gdzie sieć go-go działała, m.in. w Gdańsku, Warszawie.

Sprawdź: Go-go Cocomo: urząd zamierza cofnąć zezwolenie na sprzedaż alkoholu


- Rzeczywiście szyldu już nie ma. Od środy dziewczyny nie chodzą już z różowymi, tylko z niebieskimi parasolkami - mówi nam osoba zajmująca się sprzedażą pamiątek na poznańskim Starym Rynku.

Wizerunek miasta kontra nagabujące panie
Właśnie te różowe parasolki stały się symbolem działalności klubów go-go, które od samego początku wzbudzały niechęć mieszkańców. Chodziło o to, że te lokale znajdują się w najbardziej reprezentacyjnych punktach miast. Przykładowo w Poznaniu kluby go-go funkcjonowały na Starym Rynku, z kolei w Warszawie, m. in. na Krakowskim Przedmieściu, w pobliżu kościoła św. Anny.

Działalność klubów w tych miejscach spowodowała liczne protesty i akcje społeczne. W stolicy Wielkopolski doszło nawet do tego, że przed klubem go-go ksiądz Adam Pawłowski nawracał dziewczyny z różowymi parasolkami, które nachalnie nagabywały mężczyzn.

Zobacz też: Go-go Cocomo w Poznaniu: Lokal podejrzany, ale nadal przyjmuje

Ostatecznie jednak nie przynosiło to efektów. Kluby działały, mieszkańcy protestowali, a przedstawiciele miasta bezradnie rozkładali ręce. W ostatnim czasie to się jednak zmieniło. W Poznaniu zapadła decyzja o cofnięciu koncesji na sprzedaż alkoholu klientom Cocomo. Wszystko przez to, że pojawiły się dowody na sprzedaż alkoholu nietrzeźwym. Znacznie dalej poszedł prezydent Sopotu - Jacek Karnowski. W środę poinformował, że złożył pozew przeciwko właścicielowi klubów.

1 »

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Reklama za darmo

marat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Skandalem jest nie gto, że takie kluby istnieją i działają, ale to, że media funduja im bezpłatną reklamę! Po prostu wstyd.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czytać ze zrozumieniem

Kat Miejski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Komunikat „— marka klubów Cocomo kończy swoją działalność" oznacza nic innego tylko kontynuację działalności pod nowymi markami.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
adic

pussy cat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

Kompletna glupota z tym zwalczaniem klubow go-go jestesmy dorosli i jak ktoś nie ma silnej woli i nie jest asertywny to tam wejdzie , a jak ktos ma ta silną wole jest stanowczy i asertywny to tam...rozwiń całość

Kompletna glupota z tym zwalczaniem klubow go-go jestesmy dorosli i jak ktoś nie ma silnej woli i nie jest asertywny to tam wejdzie , a jak ktos ma ta silną wole jest stanowczy i asertywny to tam nie wejdzie przeciez nikt im nie przystawia pistoletu do glowy bo wchodzą dobrowolnie takie kluby działają w całej europie czesto nawet naprzeciw kosciola i nikt się tym nie oburza tylko w polsce zawsze jest jakis problem i cały świat się smieje z nas , że przeraża nas widok gołego człowieka i dziewczyny toplesszwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ale my "katolicy"

normalny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

oczywiście mamy XXI wiek i tak być powinno ,że każdy może się bawić jak chce i za ile chce....ale u nas zabawę wyznaczają opiniotwórczy niby katolicy i matki różańcowe ...ale taką demokrację...rozwiń całość

oczywiście mamy XXI wiek i tak być powinno ,że każdy może się bawić jak chce i za ile chce....ale u nas zabawę wyznaczają opiniotwórczy niby katolicy i matki różańcowe ...ale taką demokrację stworzyliśmy na pokaz....ciemnogród ma u nas przywileje,ale to żałosne !!!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo