Budma: Mariusz Pudzianowski gościem targów. Film

  Budma: Mariusz Pudzianowski gościem targów. Film

  RED, Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mariusz Pudzianowski gościem Budmy
  1/9
  przejdź do galerii

  Mariusz Pudzianowski gościem Budmy ©Blachy Pruszyński

  Jedne z największych targów budowlanych w Europie, Budma po raz dwudziesty rozpoczęła się we wtorek w Poznaniu. Tegoroczne targi odbywają się pod znakiem jubileuszy. Nie dość, że same targi budownictwa obchodzą swoje dwudzieste urodziny, to dziewięćdziesiąty jubileusz obchodzi też MTP. - To targi tak dojrzałe jak polska demokracja - mówił podczas uroczystości otwarcia Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury.
  - Analizy i transakcje tu dokonywane mają znaczący wpływ na polską gospodarkę - to z kolei słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, skierowane w liście do uczestników targów.

  Jedną z największych atrakcji tegorocznych targów to z pewnością linia produkcyjna, przy której można oglądać produkcję okien od kuchni. Przez całe cztery dni trwania targów wyprodukowanych będzie tam 148 okien, które trafią do powodzian z Bogatyni.
  W ich imieniu symboliczne okno odebrał pierwszego dnia imprezy zastępca burmistrza Bogatyni. - Okna trafią do 32 rodzin, które były najbardziej przez powódź poszkodowane. W ich imieniu dziękuję firmom, które wyszły z tą inicjatywą - mówił Dominik Matelski, wiceburmistrz Bogatyni.

  Zobacz filmy w serwisie Glos.tv:
  Budma 2011 - Spotkanie z Pudzianem
  Budma 2011 - Okna dla Bogatyni

  Wielkim wygranym tegorocznej Budmy jest "okno panoramiczne" firmy Roto. To największe i jak na razie jedyne panoramiczne okno dachowe dostępne jest w Polsce dopiero od początku roku. Podczas Budmy otrzymało Złoty Medal. - To okno dachowe w rozmiarze XXL. Ma wymiary 2,60 na 1,70 m. Po jego otwarciu ma się wrażenie jakby stało się pod gołym niebem - mówi Katarzyna Lewandowska, dyrektor ds. marketingu firmy Roto.

  Jak mówią twórcy okna Azuro, daje ono możliwość kąpieli, śniadania albo odpoczynku pod gołym niebem. - Można też otwierając je opalać się na poddaszu - wymienia przedstawicielka firmy. Niewątpliwym atutem okna jest czujnik deszczu. Okno automatycznie zamyka się, kiedy zaczyna padać.

  Niestety barierą jest cena. Koszt zakupu to 49 tys. złotych. - To jak na razie za duży koszt dla przeciętnego Polaka. Nie narzekamy jednak na brak klientów. Zgłosiło się do nas z zamówieniem już kilku celebrytów. Nie mogę jednak zdradzać nazwisk - mówi z uśmiechem Katarzyna Lewandowska.

  Niewątpliwą atrakcją Budmy jest tzw. dom inteligentny. To system o nazwie KNX, który steruje urządzeniami, które w normalnym domu obsługuje człowiek. - Przede wszystkim ogrzewanie, oświetlenie, opuszczanie rolet - wylicza Andrzej Tomczyk, przedstawiciel firmy KNX. - Systemem można sterować z każdego miejsca na ziemi ze swojego telefonu komórkowego. To nie wszystko. Na ekranie telefonu komórkowego możemy także wyświetlić podgląd z monitoringu zainstalowanego w naszym mieszkaniu. - To bardzo przydatna funkcja, szczególnie kiedy spędzamy np. wakacje na Hawajach - mówi Andrzej Tomczyk.

  Ciekawe rozwiązanie zaprezentowała firma Komfovent. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą, centrala rekomperacyjna, kryje się bardzo przydatne urządzenie do wentylacji mieszkań. - Mamy wrażenie otwartego okna i zapewniony dopływ świeżego powietrza, tyle tylko, że nie ma ono - 10 st. C, czyli tyle, ile jest w zimie za oknem, ale jest ciepłe - tłumaczy Wojciech Głaz, kierownik regionalny firmy.

  Gwiazdą drugiego dnia targów był bez wątpienia Mariusz Pudzianowski. Wszyscy, którzy odwiedzili pawilon ósmy, mieli szansę zdobyć autograf siłacza. Pudzianowski rozdawał też plakaty i kalendarze, także ze swoim osobistym podpisem. Na targach będzie go można spotkać także w czwartek.

  Emocji nie brakowało też w hali obok, gdzie najlepsi rzemieślnicy zmierzyli się w niezwykle widowiskowej konkurencji, jaką jest wbijanie gwoździ na czas. W szranki stanęli podczas Budmy najlepsi polscy glazurnicy.

  Zobacz także:
  Budma: Produkcja okien hitem tegorocznej wystawy

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo