Kolędy na Koncercie Noworocznym UAM

  Kolędy na Koncercie Noworocznym UAM

  Andrzej Chylewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Koncert Noworoczny, tradycyjnie inaugurujący życie kulturalne Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w nowym roku, odbiegał programem od ostatnich monotematycznych formuł. Były już szanty, muzyka kreolska i Astora Piazzolli, teraz przyszła pora na kolędy.
  Beata Bielska, nowa szefowa Chóru Akademickiego UAM

  Beata Bielska, nowa szefowa Chóru Akademickiego UAM ©Grzegorz Dembiński

  Powrót po siedmiu latach do klimatu i repertuaru bożonarodzeniowego miał swój wdzięk, przede wszystkim dzięki różnorodnym i pomysłowym aranżacjom kolęd polskich i obcych, by wymienić choćby opracowania Jarosława Kostki, Adama Cichockiego, Philipa Lawsona i Jacka Sykulskiego. Ale nie kolędowe prezentacje Chóru Kameralnego UAM, prowadzonego elegancko przez Krzysztofa Szydzisza czy ekspresyjne wykonania kolęd Chóru Akademickiego UAM, prowadzonego przez Beatę Bielską, zdominowały nastrój wieczoru.

  Warto przyklasnąć entuzjazmowi publiczności dla Orkiestry Kameralnej UAM, od początku prowadzonej przez Aleksandra Grefa - całkowicie sfeminizowanej i wreszcie udanie grającej adekwatny do umiejętności repertuar. Ale i to, a także niespodziewane zastępstwo "chorego" pianisty orkiestry przez... rektora UAM, profesora Bronisława Marciniaka nie okazało się kulminacją udanego koncertu.
  Ile znaczył dla Chóru Akademickiego UAM Jacek Sykulski, który po czternastu latach opuścił ten rewelacyjny zespół, świadczy chemia między śpiewakami i dyrygentem. Słyszalna i widoczna w trakcie koncertu, którego kulminacyjnym momentem było wykonanie przez wspaniałą Kasię Rościńską przeboju Queen - "Show must go on".

  Mocno trzymam kciuki za chór i jego nową dyrygentkę Beatę Bielską, równie mocno za Jacka Sykulskiego i "jego" Poznański Chór Chłopięcy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo